احمد ندافی : تشکیل و حمایت از گروه های فعال ، باعث پویایی بیشتر تئاتر می شود .


نمایش”چشمان مورب، گیسوان پریشان” نوشته مجید جوادیان‌زاده به کارگردانی احمد ندافی از یزد یکی از آثار پذیرفته شده در بخش مرور سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر استاین نمایش در نخستین روز جشنواره در دو اجرای ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه رفت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ستاد خبری روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر ، این کارگردان تئاتر درباره مشارکت بالای گروه‌های استانی در جشنواره امسال گفت: برگزاری این رویداد منجر به ایجاد فضایی آموزشی و افزایش سطح کیفی کارها برای سال‌های آینده  می‌شود  و درصوت تدوین و ارائه برنامه‌های کارشناسی شاهد ارائه کارهای نو و پویا در عرصه نمایش خواهیم بود. به اعتقاد ندافی، تشکیل گروه‌های فعال تئاتر و سپردن امور اجرایی به دست هنرمندان تئاتر می‌تواند به تخصصی شدن برنامه‌ها کمک کند. وی همچنین نقش آموزش را در این عرصه مهم ارزیابی کرد.

این فعال هنری استان یزد گفت: نمایش چشمان مورب، گیسوان پریشان مخاطب خاص خودش را دارد. این نمایش در زمان اجرای خود در شهر یزد با استقبال خوب مردم مواجه شد. داستان این نمایش تقابل یک مرد افغان با یک زن ایرانی است و اینکه در گذر تاریخ گذشته برای انسان دردسر ایجاد کرده است.

ندافی افزود: همواره گذشته و تاریخ مردمان بر روابط آن‌ها با یکدیگر سایه انداخته به طوری که‌گاه ملت‌ها تا سالیان طولانی نمی‌توانند با یکدیگر به خوبی ارتباط برقرار کنند. این نمایش نیز روایت‌گر زندگی یک مرد افغان و یک زن ایرانی است که گرچه دین و زبان مشترکی دارند اما به دلیل گذشته‌ای تاریخی امروز هم نمی‌توانند با یکدیگر به خوبی ارتباط برقرار کنند.

کارگردان نمایش”چشمان مورب، گیسوان پریشان” با بیان اینکه این نمایش اثری دیالوگ محور است، خاطرنشان کرد: برای اجرای این نمایش از شیوه‌های نمایش ایرانی همچون تعزیه در بازسازی صحنه‌هایی مانند حمله محمود افغان به ایران و یا حمله نادر به هند در انتقام گرفتن از افغان‌ها استفاده کردیم و امیدواریم اجرای گروه ما در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر موجبات رضایت تماشاگران را فراهم ساخته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *