لحظه به لحظه با اختتامیه سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر/ خبر ۶


تئاتر فستیوال

به گزارش خبرنگار تئاتر فستیوال ، معرفی برگزیدگان بخش مسابقه تئاتر ایران شروع شده است .

۲۰:۵۶ سعید ذهنی به روی سن آمد و پس از دریافت دیپلم افتخار بخش موسیقی رو به حضار گفت : “من از سال ۶۰ مشغول به فعالیتم و تاکنون رو در روی ۴ وزیر قرار گرفته ام و خواسته ام را همیشه اعلام کرده ام که دوست داشتم موسیقی تئاتر هم همانند موسیقی فیلم در جشنواره مطرح شود که خدا را شکر امسال چنین شد و تصمیم دارم ۲۵ سال فعالیت موسیقایی ام را به مرکز هنرهای نمایشی بدون هیچ چشم داشتی تقدیم کنم .”

۲۰:۵۷ دکتر محمدرضا خاکی داور بخش مسابقه تئاتر ایران به روی صحنه آمد .

۲۰:۵۸ دکتر خاکی برای درگذشتگان تئاتر ایران یک دقیقه سکوت اعلام کرد .

۲۱:۰۴ دکتر خاکی از سن پایان آمد تا گلاب آدینه جای او را برای اهدای جوایز بگیرد .

گلاب آدینه در سخنان کوتاهی اعلام کرد : ” قسم می خورم هیئت داوران بدون هیچ گونه ملاحظه ای بابت مناسبات سیاسی ،قومی ، رفاقتی ، قبیله ای و … دست به انتخاب زده ایم .”

۲۱:۰۶ گلاب آدینه خود را از جامعه ی بازیگری تئاتر ایران معرفی کرد و چند جمله ی با محبت خطاب به فاطمه معتمد آریا گفت .

۲۱:۱۰ در حالیکه محمد سلوکی در حال صحبت بود ، گلاب آدینه ناگهان اجازه خواست و پشت میکروفون قرار گرفت و گفت : “اکنون خانم پری صابری را دیدم و به ایشان خیرمقدم عرض می کنم .”

۲۱:۱۴ گلاب آدینه از روی سن به پایین آمد و ایرج راد برای اهدای جوایز جایگزین او شد .

۲۱:۱۷ آزاده صمدی به روی صحنه آمد و پس از دریافت تقدیرنامه اش گفت :” من از جمله آدم هایی هستم که همیشه با زحمت به آنچه که می خواهم می رسم .”

۲۱:۱۸ نسیم ادبی به روی صحنه آمد و پس از گرفتن تقدیرنامه اش از عوامل دو نمایش “هتلی ها” ، “عامدانه ، عاشقانه ، قاتلانه” تشکر کرد .

۲۱:۱۹ ایرج راد از روی صحنه پایین آمد و قطب الدین صادقی برای اهدای جوایز به روی سن رفت .

۲۱:۲۱ وقتی محمد امیر یاراحمدی برای گرفتن تقدیرنامه به روی صحنه آمد به شوخی گفت : “فکر کنم برای ” هیچ کس نبود.. ” جایزه گرفتم .” قطب الدین صادقی در جواب و بداهه گفت : “یادم نیست ! ” .

۲۱:۲۴ حمیدرضا نعیمی برای تقدیر به روی صحنه آمد و خطاب به قطب الدین صادقی و مردم گفت : ” خوشحالم که این جایزه را از بزرگ مردی چون قطب الدین صادقی می گیرم .”

سپس حمیدرضا نعیمی رو به حضار در سالن کرد و گفت : ” حالمان خیلی بد است . بگذارید حرفم را کامل بگویم . خطاب به دولتی ها و مجلسی ها که در سالن حضور دارند . “

نعیمی ادامه داد : ” به ما ربطی ندارد که نفت بشکه ای ۱۰۰ دلار بوده و حالا شده ۲۰ دلار . آن موقعی که ۱۰۰ دلار بود هم ۱ دلار به فرهنگ و تئاتر این مملکت نرسید که حالا نگران ۲۰ دلار باشیم .

۲۱:۳۲ دکتر صادقی پس از صحبت های نعیمی گفت : “دشواری ها بخشی از زندگی ماست و همگان را به صبر و تحمل سختی ها توصیه می کنم .”

 • صحبت های حمیدرضا نعیمی به صورت کامل انتشار پیدا خواهد کرد .

با گزارش لحظه به لحظه تئاتر فستیوال از این مراسم همراه باشید .

۳ نظر ثبت شده است .

 1. جهانی مریم گفت:

  ای جونم ، آزاده صمدی …. عکسهاش رو هم دیدم چقدر ماه شده بود…. خیلی شیک و با وقاااار

 2. Sulmaz گفت:

  Vayyy, montazeram zudtar harfhaye naeimi ro bedunam chi bude, khaili movement ke belakhare yeki jorat kone o harf bezane. Hodgkin ke jorate harf zadan nadare

  • حامد پناهی گفت:

   ای بابا ، من موندم شما چرا اینقدر راحت هر حرف و حرکتی رو باور می کنید ؟ اینا هم مسخره بازیه که ما فکر کنیم حتما اتفاقی قراره بیفته یا اوضاع قراره درست بشه … هیچی توی این تئاتر درست نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *