به بهانه اختتامیه سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر:

فصلِ پاسخگویی فرارسیده است.


سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر ، چیزهای جالب و عجیب بسیار داشت .

فعلا نمی خواهم به این بپردازم که دبیر محترم ، اصلا در ایام جشنواره رویت نشد و گمان کرد بعد از شروع جشنواره ، مسئولیتش به پایان رسیده است – گرچه پیش از شروع جشنواره هم مسئولیت پذیر نبود- !

و نه تنها این ، بلکه سوال های بسیار دیگری به جشنواره سی و ششم وارد است که باید مسئولین جشنواره به آن ها پاسخگو باشند و رسانه ها و تماشاگران جشنواره را به خاطر تمام ضعف ها و بی کفایتی هایی که در این دوره شاهد بودیم ، قانع کنند .

ولی در حال حاضر روی صحبتم با آقای حمیدرضا ابک ، مدیر روابط عمومی جشنواره است .

همان کسی که تا یک هفته پیش از آغاز جشنواره ، اثری از آثارش هویدا نبود و حال که هنوز جشنواره اختمام نیافته ، در آخرین شب اجراها ، کار خود را پایان یافته می داند (!) و در پست اینستاگرامیش از برف و آرامش و مزه مزه کردن قهوه اش روی مبل می گوید (!) و اقرار می کند که پیش از جشنواره امسال ، تنها چیزی که از تئاتر می دانسته ، نشستن روی صندلی تماشاگران بوده است (!) و اینکه چنین فردی چگونه و بر چه اساسی به عنوان مدیر روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر فجر انتخاب شده ، سوالی است که باید فرهاد مهندس پور جوابگوی آن باشد .

آقای ابک عزیز ، شاید در خیال شما جشنواره سی و ششم فجر پایان یافته باشد . اما بدانید که برای اهالی رسانه و منتقدان این دوره از جشنواره و دلسوزان واقعی تئاتر (همان ها که سال ها است می گویند جشنواره را باید بعد از اتمامش در قالب نشست ها و میزگردها و… بررسی کرد ؛ نه اینکه تا سال بعد در گنجه گذاشت و فراموشش کرد) ، پایان جشنواره ، تازه آغاز کار است .

شما و دبیر و تمام دست اندرکاران جشنواره ی امسال بایستی پاسخگو باشید ، به خاطر مسئولیتی که بر عهده داشتید و نتوانستید آن را به نحوی شایسته به پایان برسایند .

شما که خود را سرباز می دانید و جناب مهندس پور را ژنرال (!) و گویا جشنواره فجر را میدان جنگ (!) ، باید خوب بدانید که پس از اتمام هر جنگی ، فرمانده ای که شکست می خورد و نه تنها خود بلکه تمام سربازانش را به نابودی می کشاند ، باید به خاطر شکست خود به تمامی مردمی که دغدغه ی وطن دارند (در اینجا وطن همان تئاتر است) ، پاسخگو باشد .

بله ، ما جزء کسانی هستیم که شما و همکارانتان در ستاد جشنواره را موفق نمی دانیم و بدانید جشنواره نه تنها برای ما ، بلکه برای شما هم پایان نیافته است .

پیشنهاد می کنم قهوه تان را خوب مزه مزه کنید و از آرامش روزهای برفی تهران لذت ببرید ، چرا که زمانی که برف ها آب شوند و تهران به روزهای آلوده و سیاه خود بازگردد ، شما و آقای مهندس پور و سایر مدیران جشنواره باید جوابگوی آنچه در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر گذشت ، باشید .

الناز امیرخانی – تئاتر فستیوال

۱۳ نظر ثبت شده است .

 1. فتاحی گفت:

  ki mige natoonestan jashnvare o khoob bargozar konan ?
  in hame karaaaaye khoob bood tu jashnvare
  vala ma ye shertology az faranse didim ke kolan jashnvare bosidim gozashtim kenar

 2. میترا گفت:

  واقعا رویت نشداااا … شوخی نیست واقعیه … باورتون میشه ؟

 3. گل و سبزه و بهارو بلبل گفت:

  گل بود به ابک نیز آراسته شد !! هه

 4. sima arya گفت:

  vaaay taze postesho didaaam
  cheghaad khandidaaam
  faghat bayad khandid vaghean

 5. داریوش گفت:

  فصلِ پاسخگویی فرارسیده است.

 6. مهرداد گفت:

  مگه جنگه ؟؟؟؟ :)))))))))))) ژنرال؟؟ سرهنگ؟؟ تیمسار؟؟

 7. ghadimi گفت:

  yaani yek nafar nabayad razi bashe az in be estelaah jashnvare?!
  khob kollan jaam konim . jashnvare ham bargozar nakonim.
  poolesh ro ham sibzamini bekharim bedim mardom
  behtar nist ?!

 8. تئاتر دوست گفت:

  دیگه همینه دیگه … جشنواره رو که به گند کشیدن . اصلا دلم میخاد یکی بم بگه تو جشنواره کسی دبیر رو دیده ؟! اون هم که از کارهای افتضاح خارجی … کار حسین کیانی رو هم که لغو کردن و پاش هم وای نستادن
  به نظر شما پاسخگو هم هستند ؟!
  به نطرم که رویای قشنگیه

 9. حمید گفت:

  آخخخ وقتی برف ها آب شوند …
  آخخخخخ وقتی برف هاااا آب شوند …
  آخخخخخخخخخخخخ

 10. مانی گفت:

  واقعا فصل پاسخگویی فرا رسیده است

 11. sepehr گفت:

  خوب گفتین خانم امیرخانی
  دمت گرم 😉

 12. فرزانه گفت:

  واقعا همین حرفا رو زده ؟؟؟! چه خنده دار

 13. ناشناس گفت:

  …….. ترین دوره ی جشنواره تئاتر فجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *