اجرای «همه ما زیر نورماه زندگی می کنیم» با هدایت اردشیر صالحپور


اردشیر صالح پور با برگزاری یک کارگاه آموزشی در جشنواره تئاتر عروسکی ( ریازانسکی اسمو ترینی ) نمایش «همه ما زیر نورماه زندگی می کنیم» را با حضور نمایشگران ایرانی و خارجی تولید و اجرا می کند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ایران تئاتر ، بنابر اعلام اردشیر صالح‌پور رئیس اتحادیه بین المللی  نمایشگران عروسکی « یونیمای ایران» ، مرکز یونیمای جهانی برای دستیابی  به تبادلی خلاقانه و حرفه ای میان نمایشگران عروسکی سراسر دنیا و  برداشتن مرزهای جغرافیایی ، سیاسی  و زبانی و به منظور تبادل تجربه و اطلاعات بیشتر  ، همزمان با برگزاری جشنواره نمایش عروسکی ( ریازانسکی اسمو ترینی )  اقدام به برگزاری دوره ای آموزشی  خواهد نمود که در آن جوان ترین نمایشگران عروسکی سراسر جهان حضوری همدل و همراه خواهند داشت و پس از آموزش های لازم  یک اثری نمایشی را آماده ودر همان جشنواره اجرا خواهند نمود .
عنوان این نمایش «همه زیر نور یک ماه زندگی می کنیم» خواهد بود که تجلی  و نماد همبستگی هنرمندان عروسکی جهانی است .
این دوره آموزشی ، هنری تحت نظر دو تن از اساتید عروسکی روسیه ( کونتسا تتیف و ویکتورآنتونف ) بوده واختصاص به نمایشگران جوان زیر ۳۵ سال  دارد . زمان برگزاری این دوره آموزشی نیز  از ۱۴ تا ۱۸ سپتامیر برابر با ۲۳ تا ۲۷ شهریور ماه سال  1398 خواهد بود  .
این دوره آموزشی زمینه مناسبی جهت جوانگرایی در نمایش عروسکی و یونیمای جهانی است و برآن است تا زمینه حضور نمایشگران جوان عروسکی را برای آموزش و فراگیری هر چه بیشتر، فراهم نماید .
خوشوقتانه  جشنواره ” ریازان روسیه ” با همکاری یونیمای جهانی جهت تسهیل شرکت نمایشگران عروسکی  امکانات مناسبی را فراهم  نموده است .
حضورو تلاش نمایشگران عروسکی و خانواده تئاتر عروسکی ایران در طی سالیان اخیر درصحنه های داخلی و جهانی فعالیت های درخشانی را از خود به نمایش گذاشته وعلاوه بردر اختیارداشتن چهار کرسی  در مرکز یونیمای جهانی یکی از  کشورهایی است که بیشترین اعضاء را داشته و در زمینه ی برگزاری جشنواره های بین المللی و سمینارهای پژوهشی همکاری و تعاملاتی را نیز داشته است .
یونیمای ایران ضمن ترجمه ی طرح مذکور آمادگی خود را جهت مشارکت هر چه بیشتر نمایشگران ایرانی دراین جشنواره اعلام داشته و بر حسب وظیفه و مسئولیت  حمایتی خود آماده هر گونه همکاری می باشد .
لازم به ذکر است که دوره ی آموزشی مذکور از ۶  تا ۹ سپتامبر برابر با ۱۵ تا ۲۸  شهریور در کنار جشنواره برگزار خواهد شد . بدیهی است زبان مورد استفاده دراین دوره  انگلیسی  خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *