استقبال از تئاتر کودک در روز جهانی کودک


به مناسبت ۱۶ مهر و روز جهانی کودک، شهر کودک شاپرک به‌عنوان اولین مجتمع تخصصی کودک در ایران، برنامه‌های متنوعی را برای کودکان تهرانی و خانواده‌هایشان تدارک دید که با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، یکی از این برنامه‌ها، اجرای تئاترهای طنز و موزیکال با نام‌های «شهر شگفت‌انگیز شاپرک»، «بنیز» و «بزی‌سیتی» و همچنین نمایش عروسکی و چند میان‌برنامه و اجرای شعبده‌بازی و پانتومیم بود. این نمایش‌ها با استقبال زیادی از سمت تماشاچیان مواجه شد و برخی از آنها به اجرای دوم رسید. در تایید جذابیت نمایش‌های اجرا شده می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در گوشه‌و‌کنار شنیده می‌شد، پدر یا مادری به کودک خود می‌گفت اگر خسته شده‌ای برویم اما کودک اصرار بر ماندن و دیدن ادامه نمایش‌ها داشت.

قابل ذکر است که تئاتر “بزی‌سیتی” تا چندی دیگر اجرای عموم خواهد داشت و در معرض دید کودکان علاقه‌مند به هنر نمایش قرار خواهد گرفت. همچنین تئاتر بنیز به تازگی در پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان آموزشگاه بازیگری پانیذ خوش درخشید و جوایز بسیاری کسب نمود. تئاتر شهر شگفت‌انگیز شاپرک، علاوه بر روایت زیبا، به آموزش و مشاوره پزشکی کودکان پرداخت و در نمایش و اجرای عروسکی، کودکان حاضر در محل سهم زیادی در اجرا داشتند و توانستند با مخاطبان صحبت کنند و شعر بخوانند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *