اعلام بخش اول برنامه‌های سال جاری انجمن هنرهای نمایشی استان تهران


در راستای نام‌گذاری سال ۱۳۹۴ به تئاتر انجمن هنرهای نمایشی استان تهران طرح تعامل تحول فعالیت انجمن هنرهای نمایشی و تبادل گروه‌های نمایشی شهرستان‌ها را به صورت جدی دنبال می‌کند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران ، حسین عاطفی رئیس انجمن نمایش استان تهران بخش اول برنامه‌های سال جاری انجمن هنرهای نمایشی استان تهران را تشریح کرد.

حسین عاطفی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران گفت: طرح تحول فعالیت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران از ۶ ماه گذشته و با ورود امیرحسین شفیعی به‌عنوان مدیر اجرایی انجمن آغاز شد، چرا که من معتقدم همواره نباید یکسری برنامه تغییر محسوب شود بلکه گاه ورود یک فرد به یک مجموعه با ایده‌های بسیار جالب و خلاقانه‌ای که دارد می‌تواند یک تحول بزرگ تلقی شود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در ادامه سخنانش تأکید کرد: با توجه به این‌که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سال ۱۳۹۴ را سال تئاتر و توجه بیشتر به تئاتر معرفی کرده است و با در نظر گرفتن توجه و تمرکز مدیرکل ارشاد استان تهران به گسترش فعالیت‌های هنرهای نمایشی استان، انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به فکر استفاده از این فرصت و موقعیت برای تئاتر استان تهران افتاد تا تئاتر استان تهران به‌جایی رسد که هنرمندان استان تهران و شهرستان‌ها با فراغ بال و خیال راحت به فعالیت بپردازند که به همین منظور طرح تحول فعالیت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران را به اداره کل ارشاد استان ارائه کردیم که پس از تأیید مدیرکل از اول تیرماه اجرایی خواهد شد.

عاطفی در معرفی بخشی از برنامه‌های انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به طرح تحول فعالیت‌های تئاتری اشاره کرد و در ادامه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این طرح از ۱ تیرماه آغاز می‌شود و در قالب سه مرحله از تابستان تا زمستان سال جاری اجرایی خواهد شد و در هر مرحله ۱۲ موضوع برای ساماندهی بیشتر در نظر گرفته خواهد شد.

او عنوان کرد: راه‌اندازی سایت تخصصی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برای انعکاس هرچه بهتر فعالیت‌های هنرمندان شهرستان‌های استان تهران از دیگر برنامه‌هایی است که به‌زودی اجرایی خواهد شد چراکه معتقد هستیم شهرستان‌های استان تهران از ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است و عملکرد این پایگاه اطلاع‌رسانی می‌تواند در این راستا هم به نفع تئاتر استان تهران و هم به نفع تئاتر کشور باشد.

عاطفی در سخنانش همچنین انتخاب و معرفی روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با هدف برقراری ارتباط بهتر با هنرمندان ۱۶ شهرستان تهران را از دیگر فعالیت‌هایی که به‌زودی اجرایی خواهد شد معرفی کرد.

وی همچنین در ادامه از برگزاری کارگاه‌های تخصصی در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد و گفت: طبق صحبت‌ها و توافقاتی که مدیر اجرایی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با مدیر تماشاخانه باران به‌عنوان بخش خصوصی انجام داده است قرار است کارگاه‌های مقدماتی و پیشرفته تئاتر با همکاری آموزشگاه باران برگزار شود. معتقدم فعالیت دوسویه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با تئاتر باران می‌تواند حداقل برای تئاتر استان نتیجه بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد.

عاطفی همچنین عنوان کرد: سیاست کلی اداره کل ارشاد استان تهران متمرکز شدن روی فعالیت‌های نمایشی شهرستان‌ها است و به همین منظور اغلب فعالیت‌های انجمن هنرهای نمایشی در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود. در این راستا در جشنواره استانی قصد داریم جشنواره را به‌صورت منطقه‌ای در سه شهر غرب استان و یا سه شهرستان شرق استان برگزار کنیم.

وی همچنین در خصوص طرح تبادل گروه‌های نمایشی تصریح کرد: گاه یک نمایش از یک شهرستان قابلیت لازم برای اجرا در دیگر شهرستان‌های استان را دارد بنابراین این امکان برای گروه‌ها فراهم می‌شود تا در دیگر مناطق استان تهران به اجرای آثارشان بپردازند و با دیگر گروه‌های نمایشی ارتباط برقرار کنند و از توانایی و ظرفیت‌های یکدیگر مطلع شوند.

وی در ادامه افزود: برگزاری هفته تئاتر شهرستان‌ها در مراکز فرهنگی پایتخت، تجهیز دفاتر انجمن‌های شهرستان‌های استان تهران، سامانده و فعالیت انجمن‌های نمایشی شهر تهران، همکاری و تعامل با نهادهای فرهنگی که در حوزه تئاتر فعالیت دارند از جمله مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری- مدیریت هنرهای نمایشی- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران- انجمن انقلاب و دفاع مقدس و خانه تئاتر و استفاده از ظرفیت‌های تماشاخانه‌های خصوصی ازجمله اقداماتی است که با هدف معرفی ظرفیت‌ گروه‌های شهرستانی انجام خواهد شد.

عاطفی همچنین در پایان به همایش کودک و نوجوان که سال گذشته در شهرستان‌ها برگزار شد و توانست بالغ بر ۴۰ میلیون تومان بلیت‌فروشی داشته باشد اشاره کرد و افزود: این اقدام بدون یک ریال کمک دولتی انجام شد و به ما نشان داد که اجرایی شدن چنین کارهایی بدون حمایت دولت امکان‌پذیر است. ما قصد داریم فعالیت‌های یک‌ساله انجمن نمایش تهران را در قالب کتاب منتشر کنیم تا دیگر استان‌ها با پتانسیل‌ها آشنا شوند و بدانند با تلاش تحقق چنین امور میسر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *