اعلام برنامه‌های سومین سمینار «نگاهی به تئاتر کودک و نوجوان امروز»


برنامه‌های سومین سمینار «نگاهی به تئاتر کودک و نوجوان امروز» که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیری قطب الدین صادقی برگزار می شود، اعلام شد.

تئاتر فستیوال

 به گزارش تئاتر فستیوال، در سمینار «نگاهی به تئاتر کودک و نوجوان امروز» که سه شنبه ۳ تیر ماه برگزار می‌شود، ۱۱ مقاله راه یافته به بخش پایانی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۸ خوانش می‌شود.

«نمایش درمانی و رویکرد تعلیمی و تربیتی آن بر کودکان» اثر مجید امرایی ساعت۸:۳۰ تا ۹، «بررسی فرآیند درک و دریافت کودکان ۷-۱۰ سال از شخصیت‌ها و عناصر دیداری روی صحنه در نمایش با توجه به رویکرد پدیدارشناسی دریافت» اثر فهیمه و سیما میرزا حسینی از ساعت ۹ تا ۹:۳۰  و «نگرش کودکان و نوجوانان به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان» اثر تحسین مصطفی ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰ ارایه می‌شود.

«پرسشگری در میدان تئاتر کودک» مقاله اکرم قاسمپور ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱، «ساده‌انگاری در تئاتر مینی‌مالیستی و کارکرد آن در آموزش و پرورش» اثر مجید کیمیایی ‏پور و درناب ترابی ساعت ۱۱ تا ۱۱:۳۰ و «تئاتر خیابانی در مواجهه با تئاتر کودک و نوجوان» اثر کریم خاوری در ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲ خوانش خواهد شد. در عین حال در بعد از ظهر همین روز ساعت ۱۴ تا ۱۴:۳۰ «لیلا یادگاری و سید جمال میرجعفری» مقاله «رضایت‌مندی و تمایل به مشارکت مخاطبان کودک در تئاتر مداخله‌ی عروسکی به عنوان تکنیکی جدید در تئاتر کودک و نوجوان»، ۱۴:۳۰ تا ۱۵ داوود کیانیان مقاله «روش‌های دسترسی آسان به تئاتر کودک و نوجوان با بازی‌های نمایشی» و ۱۵ تا ۱۵:۳۰ مجید کیمیایی‏ پور و درناب ترابی مقاله «تاثیر بازی‏های نمایشی در نظام‏های ارگانیک بدن بر اساس نظریه رابرت گانیه» را برای مخاطبان ارایه می‌کنند.

همچنین «جایگاه مخاطب در ۷ نمایشنامه کودک و نوجوان منتشر شده توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۱» اثر هما جدیکار و لاله خسروی در ساعت ۱۶ تا ۱۶:۳۰ و «روند تبدیل متن آموزشی به نمایش‌نامه تعلیمی» مقاله حسین فدایی حسین ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷ ارایه می‌شود.

مراسم پایانی و جمع‌بندی و ارایه راهکار توسط هیأت علمی این سمینار از ساعت ۱۷ تا ۱۸ برگزار خواهد شد. این سمینار از سوی مرکز ملی اسیتژ در سالن کنفرانس شماره ۱ مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برپا می‌‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *