افسانه زمانی «ناسور» را به جشنواره آیینی-سنتی می برد


افسانه زمانی نمایش «ناسور» را در جشنواره نمایش‌های آیینی-سنتی اجرا می‌کند.

افسانه زمانی

به گزارش تئاتر فستیوال ، این کارگردان با عنوان این خبر گفت : این روزها در حال آماده کردن نمایشی برای جشنواره نمایش‌های آیینی-سنتی هستم که در بخش مهمان به صحنه خواهد رفت.

او گفت: متن این نمایش توسط خیرالله تقیانی‌پور نوشته شده که آن را بازنویسی کردم و بازیگرانی همچون نسیم ادبی، مریم معینی، گیتی قاسمی و پوریا رحیمی سام در آن بازی می‌کنند.

زمانی با اشاره به اینکه بازیگران دیگری به جمع این گروه نمایشی اضافه خواهند شد، افزود: در این نمایش علاقه داشتم کارکرد شیوه‌های اجرای نمایش‌های آیینی-سنتی را در قالب یک درام روایت کنم و به این ترتیب در «ناسور» قصه چند زن در یک خانواده قجری روایت می‌شود که در جریان قصه‌ی آن‌ها شاهد اجرای نمایش‌های سنتی خواهیم بود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: این نمایش تا به حال اجرا نشده و قطعا به دنبال این هستیم که پس از جشنواره به اجرای عمومی برسد، چون در غیر این صورت اگر اثری فقط برای جشنواره آماده شود، ظلم به گروه نمایشی و علاقه‌مندانی است که خواستار تماشای این نوع آثار هستند.

زمانی درباره وضعیت تمرینی گروه نمایشی «ناسور» هم گفت: در مرحله‌ای پیش از بازبینی از آنجایی که با تراکم گروه‌های مختلف روبرو هستیم، شرایط به لحاظ محل تمرین و امکانات کمی سخت‌تر است، اما با این حال جشنواره تاکنون همکاری‌ خوبی را انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *