انتشار آثار برگزیده مسابقه عکس سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر


مجموعه آثار برگزیده مسابقه عکس سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در قالب کتابی تحت عنوان پلک منتشر شد.
تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ستاد خبری روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر کتاب پلک مشتمل بر ۸۰ صفحه و حاوی عکس های برگزیده بخش مسابقه عکس جشنواره سی و چهارم فجر است. این کتاب با پیشگفتاری نوشته سعید اسدی دبیر جشنواره آغاز شده است. وی در بخشی از پیشگفتار این کتاب نوشته: … سالیانی است که عکس تئاتر با هویت مستقل خود در دنیای هنر مورد توجه و قضاوت قرار می گیرد و امروزه مسابقه عکاسی تئاتر در میان رویدادهای بزرگترین جشنواره تئاتر ایران زمین به بخشی بالغ و پر اهمیت تبدیل شده است . به همین سبب در این دوره با نگاهی جدی تر و با افزایش نسبی بودجه فرآیند برگزاری این بخش مورد توجه قرار گرفت. سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر خوشبختانه با استقبال و اشتیاق هنرمندان خوب عکاس تئاتر روبرو شد و با بهره گیری از قضاوت اساتید بزرگ و صاحب وجاهت در تشخیص هنر عکاسان گرامی انتخاب هایی شایسته را رقم زد و باید سپاسگزار ایشان بود. بی شک عکس های ماندگار این هنرمندان به گنجینه تاریخ و خاطره ماندگار تئاتر ایران رونق بیشتری خواهد بخشید….”
معرفی هیات داوران، به همراه بیانیه این هیات و همچنین تصاویر عکس های منتخب مسابقه عکس تئاتر ایران، تشکیل دهنده بخش های دیگر کتاب پلک هستند. رضا معطریان مدیر بخش مسابقه عکس سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سیامک زمردی مطلق مدیر اجرایی، رضا عابدینی نشان جشنواره، ابراهیم حسینی مدیر هنری ، مریم شیرزاد صفحه آرایی و مولود صادقی فرد ترجمه کتاب پلک و برگزاری بخش مسابقه عکس را بر عهده داشته اند.
کتاب پلک در ۸۰ صفحه به صورت چهار رنگ توسط اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن نمایش و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر چاپ و منتشر شده است.

يک نظر ثبت شده است .

  1. د گفت:

    عکس های خوبی هست واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *