ایوب آقاخانی «اروند خون» را درباره ی شهدای غواص می نویسد .


ایوب آقاخانی از نگارش نمایشی به نام «اروند خون» خبر داد که درباره ی شهدای غواص عملیات کربلای ۴ است .

ایوب آقاخانی

به گزارش تئاتر فستیوال ، در نشست خبری نمایش «تکه‌های سنگین سرب» که روز گذشته اول مهر ماه در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد ، ایوب آقاخانی ، نویسنده و کارگردان این نمایش از نگارش نمایشنامه ی دیگری با موضوع جنگ خبر داد .

او در این باره توضیح داد : برای آن که به شکلی هنرمندانه این نمایش را تبدیل به سه گانه کنم ، هم اکنون در حال نوشتن نمایشنامه ای به نام «اروند خون» هستم که درباره ی شهدای غواصی ست که در عملیات کربلای ۴ آن ها را از دست داده ایم . بعید می دانم ، جنایت عجیب و غریبی که در آن جا رخ داده است ، کسی را تحت تاثیر قرار نداده باشد .

او همچنین درباره ی نمایش «تکه‌های سنگین سرب» کاری از گروه «پوشه» که این روز ها در تالار چهارسو اجرا می شود گفت : این نمایش ، دومین حلقه از نوشته های من ، در واقعیات جنگ است ، به معنی اینکه روی شخصیت هایی که صحت تاریخی دارند ، مکث و درنگ داشته باشم .

وی همچنین افزود : دکتر مصطفی چمران نه به عنوان یک شهید بلکه به عنوان یک مهره ی مهم و به عنوان شخصیتی با خورند دراماتیک بالا مورد توجه ماست .

آقاخانی درباره ی اولین حلقه ی این سه گانه چنین گفت : «کابوس شب نیمه آذر»  به بهانه ی پرداختن به خانواده ی شهید احمد کشوری ، خلبان صاحب نام کشورمان ، به کارگردانی پسر ایشان ، علی کشوری ، اسفند سال گذشته در سالن سایه  روی صحنه رفت .

وی در پایان اشاره کرد ، حلقه ی سوم این سه گانه را کوروش زارعی کارگردانی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *