بخش دوم حاشیه های مراسم اختتامیه ی جشنواره تئاتر فجر


سی و سومین جشنواره ی تئاتر فجر ، روز ۱۲ بهمن ماه به کار خود پایان داد . مراسم اختتامیه این جشنواره که در تالار وحدت اجرا شد ، با حاشیه های جذابی همراه بود . در ادامه ، بخش دوم حاشیه های تئاتر فستیوال را از این مراسم ، بخوانید :

حاشیه های مراسم اختتامیه

حاشیه ها اختتامیه

– در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر فجر ، قبل از حضور مجری مراسم (عباس سجادی ) ، آهنگ ” والا پیامدار ” فرهاد مهراد به همراه یک کلیپ تصویری ، در پاسداشت مقام حضرت محمد مصطفی(ص) ، در راستای بزرگداشت مقام پیامبر ، برای حضار پخش شد .

– در مراسم اختتامیه از چهار خانواده ی هنرمند ،  شهیدان غلامرضا کشتکار ، میرزا‌حسن قادری ، حمید‌رضا اسلامی‌فر و جمشید طاهر‌کرد تجلیل شد. برادر شهید کشتکار ، بعد از دریافت تندیس و لوح تقدیر جشنواره، گفت : ” برادرم همیشه می گفت، هنر درست مثل هواپیما است، که هنرمندان خلبان آن هستند و منتقدان سرنشینان آن و این به معنای آن است که حتی با وجود انتقادها، وظیفه هنرمند آن است تا اثر هنری اش را به سلامت به مقصد برساند.”

همچنین وقتی پدر شهید سهیلی برای دریافت لوح به روی سن آمد ، از کمبودهای تئاتر گفت و از علی جنتی خواست تا به تئاتر شهرستان بها بدهد . او یک جلد از کتاب ۵ جلدی ” تاریخ تئاتر مشهد ” به نویسندگی خودش را به علی جنتی تقدیم کرد . 

– احسان ملکی که برای کارگردانی نمایش «هزار شلاق» از خرم آباد در بخش مسابقه مرور تئاترایران مورد تقدیر قرار گرفته بود، بعد از دریافت جایزه گفت: ” این متن نمایشی در دوره پیش جشنواره ارائه شده بود که در همان مرحله انتخاب متن از سوی هیات انتخاب رد شده بود و خوشحالم امسال همان متن در جشنواره سی و سوم نه تنها جوایزی را از آن خود کرد که جایزه اصلی را از دست مردم و مخاطبانی گرفت که به تشویق این نمایش پرداختند و معتقدم با این کار از نمایش هزار شلاق اعاده حیثیت شد . “

– مسعود فروتن کارگردان پیشکسوت تلویزیون و تئاتر کشور که به عنوان یکی از اعضای هیات داوران بخش مسابقه عکس و پوستر برای اهدای جوایز نفرات برگزیده به صحنه آمده بود ، بعد از اتمام این بخش گفت: ” در خیل بخش های گوناگون مسابقه تئاتر فجر جای «تله تئاتر» خالی است و امیدوارم مسئولان برای احیای این هنر که به واسطه آن چهره های فراوانی از تئاتر ایران به عموم مردم معرفی شدند بار دیگر به فکر چاره اندیشی و تدبیر بیافتند . “

–  ستاره اسکندری هم که جایزه بازیگری زن مسابقه بین المللی جشنواره تئاتر فجر را برای بازی در نمایش «هم هوایی» دریافت کرد بعد از تشویق حضار این شعر را خواند که:
ای ایران، ای مرز پر گهر
ای نامت سرچشمه هنر
دوراز تو اندیشه بدان
پاینده مانی و جاودان

همچنین الهام کردا دیگر بازیگر این نمایش که به صورت مشترک برگزیده بازیگری زن این بخش از جشنواره تئاتر فجر شد ، بعد از دریافت جایزه اش از تمامی کاندیداهای این بخش که همکاران وی در آثار نمایشی بودند و در این جشنواره به عنوان نفر برگزیده انتخاب نشدند تقدیر و تشکر کرد.

يک نظر ثبت شده است .

  1. گرشاسبی گفت:

    بالاخره این جشنواره بدبخت تموم شد .، خداروشکر تئاترفستیوال دست از سرش برداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *