برنامه‌ای متفاوت برای سالروز درگذشت حمید سمندریان و محمود استاد محمد


کانون کارگردانان خانه تئاتر مراسم سالگرد درگذشت حمید سمندریان و محمود استادمحمد دو هنرمند تاثیرگذار تئاتر را به شیوه‌ای متفاوت برگزار می‌کند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، با نزدیک شدن به زمان سالروز درگذشت حمید سمندریان (۲۲ تیر) و محمود استاد محمد(۳ مرداد)،اعضای هیأت‌ مدیره کانون کارگردانان خانه تئاتر تصمیم گرفتند به جای برگزاری مراسم‌های مرسوم، برنامه‌های متفاوت برای گرامیداشت این هنرمند برگزار کنند.

در همین راستا قرار است همزمان با سالروز درگذشت حمید سمندریان (۲۲ تیر) در تمام سالن‌هایی که در تهران نمایش اجرا می‌شود، یک دقیقه سکوت اعلام شود و بعد چند دقیقه فایل صوتی از صحبت‌های این هنرمند درباره تئاتر پخش شود.

ضمن اینکه کارت‌پستالی با تصویر این هنرمند، زندگی‌نامه کوتاهی از او و یادداشتی از یک هنرمند معروف درباره حمید سمندریان به تماشاگران اهداء شود.

همزمان با سالروز درگذشت محمود استادمحمد(۳ مرداد) نیز برنامه‌ای مشابه برپا خواهد شد.

علی‌اصغر دشتی عضو هیأت مدیره کانون کارگردانان درباره برگزاری این مراسم‌ها به ایسنا گفت: هدف کلی ما معرفی هنرمندان موثر تئاتر کشور در زمان حیات و بعد از درگذشت‌شان است و فکر می‌کنیم باید این هنرمندان را به تماشاگران تئاتر که صاحبان اصلی این هنر هستند، معرفی کنیم.

او توضیح داد: ما معتقدیم اصولا برای هنرمند سال‌مرگی نیست زیرا او همیشه زنده است، به همین دلیل از هر مناسبتی برای معرفی ویژگی آن هنرمند استفاده می‌کنیم و به جای اینکه این برنامه را در محفلی خصوصی با حضور هنرمندان تئاتر برگزار کنیم آن را با حضور تماشاگران که صاحبان اصلی تئاتر هستند، برگزار می‌کنیم و با این شیوه آن هنرمند را معرفی می‌کنیم و یاد و خاطره‌اش را گرامی می‌داریم.

 حمید سمندریان زاده اردیبهشت ۱۳۱۰ است که روز ۲۲ تیر ۱۳۹۱ پس از یک دوره بیماری درگذشت. همچنین محمود استادمحمد دیگر هنرمند تئاتر نیز زاده آبان ۱۳۲۹ است که ۳ مرداد ۹۲ از دنیا رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *