برنامه اجراهای روز چهارم هفدهمین جشنواره تئاتر عروسکی


در چهارمین روز از هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی (تهران‌مبارک) ۱۸ اثر ایرانی و خارجی اجرا می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، در برنامه روز چهارم جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی ۱۱ نمایش در بخش صحنه‌ای حضور دارند که در مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر، تالار گلستان، تالار بوستان، تالار حافظ، تالار فردوسی و سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می‌روند. در محوطه تئاتر شهر و محوطه خانه هنرمندان هم شش نمایش میزبان مخاطبان می‌شوند.

در چهارمین روز از جشنواره، تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر، در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «افسانه خرت‌وپرت پرانی» می‌شود. نمایشنامه این اثر را سجاد طهماسبی نوشته است و محبوبه اعرابی کارگردانی آن را بر عهده دارد. این نمایش با مدت‌زمان چهل دقیقه روی صحنه می‌رود. «افسانه خرت‌وپرت پرانی» برای عموم مخاطبان؛ یعنی بزرگ‌سال و کودک‌ونوجوان مناسب است.

 نمایش «قصه بخت» نوشته داوود فتحعلی‌بیگی و با طراحی و کارگردانی احسان صانعی، زهرا بکتاش اثری است که در روز چهارم شهریورماه و در دو نوبت ۱۸ و ۲۱:۱۵ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. مدت‌زمان اجرای این نمایش که برای تمام اعضای خانواده و همچنین کودکان مناسب تشخیص داده شده، ۴۵ دقیقه است.

اما در روز چهارم جشنواره تئاتر عروسکی، تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر میزبان هما جدیکار؛ نویسنده، طراح و کارگردان «دختری که پدرش را باد می‌برد» می‌شود. این نمایش در دو نوبت؛ ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ و با مدت‌زمان شصت دقیقه روی صحنه می‌رود. این نمایش برای تمام اعضای خانواده مناسب است.

در روز یک‌شنبه؛ چهارم شهریورماه پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر میزبان دو نمایش در بخش تجربه است که در کنار هم در دو نوبت، ۱۶:۳۰ و ۱۹ اجرا می‌شوند.

ابتدا نمایش «عروسک‌هایمان را بخوریم» با طراحی و کارگردانی محمد (آژمان) بیژنی‌نسب که از شهر تهران در جشنواره حضور دارد، با مدت‌زمان دوازده دقیقه اجرا می‌شود. این نمایش برای تمام اعضای خانواده مناسب است.

سپس نمایش «اندر احوالات یه خوردن ساده» با طراحی و کارگردانی حمیدرضا قربانی که مختص مخاطبان بزرگ‌سال است و از شهر تهران در این دوره از جشنواره شرکت کرده است، به مدت بیست دقیقه روی صحنه می‌رود.

تالار هنر به‌عنوان سالن تخصصی تئاتر کودک‌ونوجوان در روز چهارم جشنواره میزبان نمایش «واندالاواندا» نوشته جلنا توندینی، با طراحی لوسی ویدانویچ و کارگردانی مورانا دولنچ می‌شود. این نمایش که از کشور کرواسی در این دوره از جشنواره حضور دارد، در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ و با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه روی صحنه می‌رود. این نمایش برای تمام مخاطبان؛ چه بزرگ‌سالان و چه کودکان مناسب است.

در روز یک‌شنبه چهارم شهریورماه، سالن بوستان هم به سالن‌های جشنواره افزوده می‌شود تا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دو نمایش میزبان مخاطبان جشنواره باشد.

در این روز نمایش «ترنج» نوشته مشترک افسانه و زمانی و نسرین خنجری و با کارگردانی افسانه زمانی که این روزها اجرای عمومی خود را سپری می‌کند، میزبان مخاطبان جشنواره می‌شود. این نمایش مختص کودکان و نوجوانان آماده شده است و در یک نوبت، ساعت ۱۹ و با مدت شصت دقیقه اجرا می‌شود.

اما سالن گلستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در روز چهارم جشنواره با نمایش «کمانچه آب و دیگران» با نویسندگی، طراحی و کارگردانی علیرضا ناصحی میزبان مخاطبان بزرگ‌سال می‌شود. این نمایش مختص کودکان و نوجوانان آماده شده است و در دو نوبت، ساعت ۱۷:۳۰ و ۲۰:۳۰ و با مدت چهل دقیقه اجرا می‌شود.

تالار حافظ در روز چهارم جشنواره میزبان نمایش «کوچک‌ترین نمایش از انتهای دنیا» نوشته مشترک لارن کاییون و ازکیل گارسیا-رومئو و با طراحی و کارگردانی ازکیل گارسیا-رومئو که یکی از نمایش‌هایی است که از کشور فرانسه در جشنواره حضور دارد، می‌شود. این نمایش در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ در تالار حافظ اجرا می‌شود. مدت‌زمان اجرای این نمایش که برای تمام اعضای خانواده مناسب تشخیص داده شده، پنجاه دقیقه است.

از چهارم شهریورماه تالار فردوسی هم فعالیت خود را در قالب جشنواره آغاز می‌کند و میزبان اپرای عروسکی «خیام» اثر بهروز غریب‌پور می‌شود. این نمایش برای تمام اعضای خانواده مناسب تشخصی داده شده است و در یک نوبت، ساعت ۲۱ و با مدت دو ساعت اجرا می‌شود.

یک‌شنبه چهارم شهریورماه سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان میزبان نمایش «آرزوهای بافتنی» نوشته فرهاد اسماعیلی و با کارگردانی کبری مالمیر می‌شود. این نمایش که برای تمام اعضای خانواده مناسب است، در دو نوبت، ۱۷ و ۱۹ و با مدت ۴۵ دقیقه اجرا می‌شود.

 اما در محوطه تئاتر شهر فارغ از اجرای نمایش «عروسک‌های غول‌پیکر» به کارگردانی حامد زارعان که در ایام جشنواره در این مکان اجرا می‌شود، این محوطه هرروز از ساعت ۱۸ میزبان سایر نمایش‌های بخش فضای باز هم می‌شود.

نخستین نمایشی که در روز سوم جشنواره در محوطه تئاتر شهر اجرا می‌شود، «کاسه‌گردان» نام دارد که با نویسندگی و کارگردانی مهدی حبیبی با مدت‌زمان ۱۵ دقیقه از ساعت ۱۸ اجرا می‌شود. این نمایش که از تهران در جشنواره حضور دارد، برای تمام اعضای خانواده و سنین مختلف، مناسب است.

سپس از ساعت ۱۸:۳۰ نمایش «مترسک» با نویسندگی، کارگردانی و طراحی حسین عباس‌زاده میزبان مخاطبان می‌شود. این نمایش از شهر بیرجند در این دوره از جشنواره حضور دارد. «مترسک» با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه برای عموم مخاطبان اجرا می‌شود.

ساعت ۱۹ نمایش «دریا سمیر کو» نوشته طاهره اسدی و با کارگردانی فاطمه بحرینی از شهر آبادان اجرا می‌شود. این نمایش که مختص مخاطب بزرگ‌سال آماده شده است، به مدت بیست دقیقه اجرا می‌شود.

از ساعت ۲۰:۱۰ نمایش «تاریخ خاک مرا صدا می‌زند» با نویسندگی و کارگردانی افشین قاسمی با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه اجرا می‌شود. این نمایش که از تهران در جشنواره حضور دارد، برای تمام مخاطبان مناسب است.

پایان‌بخش اجرای نمایش‌های فضای باز در روز چهارم جشنواره، نمایش «للین» با نویسندگی و کارگردانی محسن پورقاسمی از شهر همدان است که ساعت ۲۰:۴۵ اجرای خود را آغاز می‌کند. این نمایش که برای کودکان، نوجوانان و سایر اعضای خانواده مناسب است، به مدت ۲۲ دقیقه اجرا می‌شود.

البته نمایش «للین» پیش از اجرا در محوطه تئاتر شهر، ساعت ۱۸:۳۰ در محوطه خانه هنرمندان اجرا می‌شود.

پس از «للین» در محوطه خانه هنرمندان، این مکان اجرای تئاتر میزبان نمایش «یک سفر رویایی» نوشته ابوالفضل ورمزیار و حامد زارعان و با کارگردانی حامد زارعان با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه می‌شود. این نمایش که از تهران در جشنواره حضور دارد، برای تمام اعضای خانواده و سنین مختلف، مناسب است.

يک نظر ثبت شده است .

  1. زری سرمایه دار گفت:

    بلیت چطوری میشه خرید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *