برنامه های دومین روز پنجمین سمینار بین المللی جشنواره نمایش های آیینی و سنتی


دومین روز از پنجمین سمینار بین المللی جشنواره نمایش های آیینی و سنتی میزبان دو پژوهشگر از آلمان و تاجیکستان است .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، دوشنبه ، دوم شهریور ماه ، پنجمین سمینار بین المللی جشنواره نمایش های آیینی و سنتی میزبان ۱۱ پژوهشگر از ایران ، آلمان و تاجیکستان خواهد بود .

از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۶ ، ابتدا رضا کوچک زاده به ” بررسی تطبیقی شبیه خوانی دوره قاجار با نگاه به دراماتورژی و کارگردانی ” می پردازد سپس مهدی دریایی در مورد ” نطق ناطق در مجالس تعزیه ” استان مرکزی سخن می گوید و در پایان کریم خاوری و حسین احمدی مقاله خود را درباره ” هه لپه رکی در مریوان ” ارائه می دهند .

در بخش بعدی ۴ پژوهشگر درباره جیرفت و اسناد پنج هزار ساله تکوین نمایش عروسکی در ایران صحبت خواهند کرد .

از ساعت ۱۶ تا ۱۶:۳۰ ، امیر سهرابی مقاله خود را با موضوع ” پیکره های جیرفت به مثابه یکی از کهن ترین نشانه های تکامل نمایش عروسکی ” ارائه می دهد . بعد از او از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷ ، دکتر علی عباسی درباره ” نشانه شناسی تصاویر ظروف هنری جیرفت ” صحبت می کند . از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۳۰ ، دکتر سید منصور سید سجادی به ” بازی و سرگرمی در دوران آغاز شهرنشینی در شرق ایران ” می پردازد و در نهایت از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸ ، پروفسور یوسف مجیدزاده با موضوع ” کنار صندلِ جیرفت ، شهری در آغاز دوران شهرنشینی ” سخنرانی خواهد کرد .

از ساعت ۱۸ تا ۱۸:۳۰ ، دکتر فرانک الیور زایبت از آلمان به ارائه مقاله خود با عنوان ” آیین ها ، رویکرد نمایش و اتنوموزیکولوژی : یک رویکرد ” خواهد پرداخت .

از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۱۹ ، استاد لاله تقیان به ” نسخه های تعزیه به عنوان نمایشنامه ” می پردازد .

از ساعت ۱۹ تا ۱۹:۳۰ ، پروفسور روشن رحمان اف از تاجیکستان مقاله ای درباه ” اصطلاحات آیین های نمایشی عروسی تاجیکان ” ارائه می دهد .

و پایان بخش سمینارهای امروز ، مقاله ای با عنوان ” تندیسک های ونوس ” از پروفسور سودابه فضائلی خواهد بود که از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۰:۱۵ به آن پرداخته می شود .

گفتنی است پنجمین سمینار بین المللی جشنواره نمایش های آیینی و سنتی از اول تا سوم شهریور ماه در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *