برنامه ی کامل دومین روز جشنواره تئاتر فجر


دومین روز از سی‌و‌ سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با هشت نمایش صحنه‌ای ، هفت اجرای خیابانی و یک اثر رادیویی ، میزبان مخاطبان خود می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش  تئاتر فستیوال ، ۱۶ نمایش صحنه‌ای، خیابانی و رادیویی در دومین روز جشنواره تئاتر فجر به اجرا در می‌آیند.

تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر : «کودک وحشی» به نویسندگی برونو کستن و کارگردانی مری پرووانس از فرانسه اجرا می‌شود؛ این نمایش ساعت ۲۰ روی صحنه می‌رود.

تالار چهار سو : نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارعی و کارگردانی میلاد شجره در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو به اجرا در می‌آید. این نمایش، روایت‌گر داستان یک بازیگر، کارگردان و منشی صحنه است، آنان تلاش می‌کنند تا کاری را به مرحله اجرا برسانند؛ در این میان یک دوست سبب شگل گیری اتفاقاتی در روابط آنها می‌شود.

تماشاخانه ایرانشهر :  دو نمایش در این سالن اجرا می شود . در سالن استاد ناظر‌زاده کرمانی، نمایش «سیارود» به نویسندگی و کارگردانی سینا شفیعی در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ به صحنه می‌رود.این نمایش یک درام اجتماعی محسوب می‌شود که داستان یک خواستگاری را به نمایش می‌گذارد؛ در این مراسم، خبری درباره عروس به داماد می‌دهند که او به دنبال جست‌و‌جوی حقیقت می‌رود.

نمایش «کمپلکس اودیسه» به نویسندگی و کارگردانی فلیکس میتاس اُت از آلمان در سالن استاد سمندریانِ تماشاخانه ایرانشهر در دو نوبت ۱۸ و ۲۱ به اجرا در می‌آید.

تالار استاد انتظامی : این سالن در ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش «من یه قهوه می‌خواهم یا یه چیزی شبیه شکلات» به نویسندگی و کارگردانی فرانک فروتن است .

تماشاخانه سنگلج : نمایش «امشب و هر شب شام با جلال» به کارگردانی بهزاد عشقی  در تماشاخانه سنگلج در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ اجرا می‌شود . این نمایش با مضمونی اجتماعی و فضایی معاصر روایت می‌شود، اما ریشه و عمق داستان به اسطوره‌ها و تقابل خیر و شر می‌پردازد.

تالار حافظ : نمایش «باد شیشه را می‌لرزاند» به نویسندگی مهدی کوشکی و کارگردانی مشترک هستی حسینی و مصطفی کوشکی در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ در تالار حافظ به صحنه می‌رود.

این اثر روایت‌گر داستان دختری است که از خانه فرار کرده و برای این‌که محلی برای گذراندن شب ندارد، از اهالی خانه‌ای می‌خواهد تا به او پناه دهند.

تالار هنر : در این سالن هم در ساعت‌های ۱۶ و ۱۹ میزبان نمایش «بهشت ۵۰ درجه بالای صفر» به نویسندگی و کارگردانی علی حیدری از آبادان خواهد شد که در بخش برگزیدگان مناطق حضور پیدا کرده است.

تئاتر فجر خیابانی تئاترشهر

اجراهای خیابانی و رادیویی

در دومین روز جشنواره تئاتر فجر ، هشت نمایش خیابانی هم اجرا می‌شوند.

محوطه مجموعه تئاتر شهر : چهار نمایش خیابانی «هیلانه» به نویسندگی و کارگردانی علی عمرانی ساعت ۱۶، «آقای سیگار» به نویسندگی و کارگردانی علی اصغر خطیب زاده ساعت ۱۶:۳۰، «ستاره» به نویسندگی سامان خلیلیان و به عنوان کار گروهی ساعت ۱۷و «پرس سیور» به نویسندگی و کارگردانی مجتبی مرادی ساعت ۱۸ در محوطه مجموعه تئاتر شهر به اجرا در می‌آیند.

باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) : همچنین دو نمایش خیابانی «ذات انسان در طبیعت» به نویسندگی و کارگردانی سوران حسینی ساعت ۱۶ و «تابوتی له تاوان» کار عزیز زادسر ساعت ۱۶:۳۰ در باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) اجرا می‌شوند.

محوطه برج میلاد :  نمایش خیابانی «پازل زندگی» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین شفیعی می‌شود.

نمایش رادیویی «خیال روی خط خنجر» به نویسندگی و کارگردانی میلاد اکبرنژاد و تهیه کنندگی محمدجواد حسن‌شاهی نیز ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه سه نقطه تالار استاد رکن‌الدین خسروی اجرا می‌شود.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از یکم تا ۱۲ بهمن ماه ۹۳ به دبیری اردشیر صالح‌پور برگزار می‌شود.

يک نظر ثبت شده است .

  1. کشمیری گفت:

    ای کاش برنامه رو به صورت عکس قرار میدادید که قابلیت دانلود داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *