تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی سی و ششمی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، شهر تهران در ایام جشنواره میزبان ریموت خواهد بود.

هلگارد کیم هاگ، اشتفان کائگی و دنیل وتزل در سال ٢٠٠٠ تیمی از نویسنده‌ها و کارگردان‌ها را تشکیل داده‌اند. آثار آنها  در حوزه تئاتر، صدا، نمایش رادیویی، فیلم و چیدمان در گروه‌های سه نفره، دو نفره و حتی تک نفره بیرون آمده. از سال ۲۰۰۲ تمام کارهای این گروه به صورت یکپارچه تحت نام “رمینی پروتکل” نوشته شده و تمرکز اصلی این گروه بر توسعه مداوم ابزارهای تئاتر است تا به ابعاد نامعمول واقعیت فرصت بروز دهند.

برای توضیح بهتر فعالیت رمینی پروتکل که جوایز متعددی از جمله شیر نقره‌ای دو سالانه هنرهای اجرایی ونیز در سال ۲۰۰۷ را کسب کرده می‌توان گفت که به طور مثال هاگ، کائگی و وتزل صورت جلسه سهام داران دیملر را به یک متن نمایشی تبدیل کردند. یا پروژه ۱۰۰% شهر، با حضور صد نفر از ساکنان هر شهر در شهرهای برلین زوریخ لندن ملبورن کپنهاگ و سن دیه‌گو به اجرا درآمد و یا در برلین و درزدن نمایش‌هایی صوتی با کمک گوشی‌های اندروید صورت گرفته است.

آن‌ها همچنین پروژه “کنفرانس تغییرات جهانی  اقلیمی” را با شبیه‌سازی کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد، در هامبورگ برگزار کرده‌اند. ریموت تهران از سری اجراهای ریموت ایکس، یکی از چندین تجربه شهری کمپانی ریمینی پروتکل با همکاری بخش بین‌الملل و خارج از صحنه جشنواره سی و ششم فجر در طول ایام جشنواره اجرا خواهد بود.