برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در پردیس تئاتر شهرزاد


جمعه ۱۶ شهریور «پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان» در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز به کار می نماید و تا روز یکشنبه ۱۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، مجری طرح این دوره از جشنواره به مانند دوره‌های پیشین «آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ» است. رکسانا خلوتی تهیه کننده و مهرناز اصفهانی مشاور این دوره از جشنواره هستند. دبیری جشنواره را نیز محمد‌رضا غریب‌زاده بر عهده دارد.

در روز اول ۶ اجرا از گروه نوجوان (۱۱ تا ۱۴ ساله)، روز دوم ۶ اجرا از گروه جوان (۱۵ تا ۲۰ساله) و روز سوم ۵ اجرا از گروه کودک (۷ تا ۱۰ ساله) به روی صحنه می‌رود؛ در مجموع ۱۷ اجرا در طی سه روز جشنواره در معرض دید داوران، مهمانان و دیگر تماشاگران علاقه‌مند به تئاتر قرار خواهد گرفت.
به گفته رکسانا خلوتی، مدیر و موسس آموزشگاه پانیذ، در این دوره از جشنواره و طی مراسم اختتامیه، آثار برتر و نیز بازیگران اول و دوم و سوم دختر و پسر در دو بخش کار اولی‌ها و کار چندمی‌ها مورد تقدیر قرار می‌گیرند و در دوره های آتی، بخش هایی مانند نمایشنامه‌نویسی، طراحی صحنه، موسیقی و غیره نیز به بخش رقابتی جشنواره اضافه خواهند شد.
پُرواضح است که در دنیای تئاتر امروز، جای خالی تئاتر کودک و نوجوان بسیار به چشم می‌خورد و شاید یکی از دلایل این ضعف، تعداد کم هنرمندانی باشد که به این گروه سنی توجه دارند. آموزشگاه پانیذ که بیش از یک دهه از فعالیتش می‌گذرد، طبق رسالت خود سعی در پرورش افرادی دارد که نه تنها در عرصه تئاتر و سینما به بازی بپردازند، بلکه به ابعاد دیگر این هنرها مانند کارگردانی، نمایشنامه‌نویسی و موسیقی اهمیت می‌دهد و کودکان و نوجوانان مستعد را در این زمینه‌ها نیز می‌پروراند؛ جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پانیذ، خود مصداق این امر است، چرا که بسیاری از امور مربوط به اجراها، توسط خود هنرجویان به انجام رسیده است.
خاطرنشان می‌شود دعوت از داوران و کارگردانان و هنرمندان مطرح عرصه تئاتر و سینما برای دیدار و حمایت از جشنواره، خود راهی خواهد بود برای دیده شدن هر چه بهتر هنر نمایش کودکان و نوجوانان کشورمان و جذب آنان به بدنه نمایش حرفه‌ای. بدین ترتیب هم استعداد این افراد شکوفا خواهد شد و هم در آینده نزدیک شاهد نمایش‌هایی فاخرتر از امروز خواهیم بود.
همراه کودکان و نوجوانان خود به جشنواره بیایید و ضمن دیدن نمایش‌ها، از تئاتر کودک و نوجوان حمایت کنید. البته همان‌طور‌که اشاره شد، این جشنواره بخش جوان را نیز در بر می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *