برگزاری نشست های «از خوانش تا چالش» در دانشگاه هنر


مجموعه نشست‌هایی تحت عنوان «از خوانش تا چالش» ازسوی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه هنر تحت نظر آریا باستانی نژاد، به دبیری سارا حدادی از مردادماه ۹۳ برگزار می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، طی این نشست‌ها که با هدف آشنایی بیشتر با نمایشنامه‌نویسان ایرانی و به چالش کشیدن هنرجویان و نحوه خوانش، تحلیل درست متن و شخصیت‌پردازی، روانکاوی متون نمایشی و در نهایت نحوه برخورد کارگردان و گروه نمایشی با نمایشنامه‌نویسی در مواجه با متن برگزار می‌شود، ماهانه به یک نمایشنامه‌نویس طی سه جلسه اختصاص داده می‌شود.

بررسی آثار نمایشنامه‌نویسانی چون محمد یعقوبی، امیر دژاکام، رضا صابری، ایوب آقاخانی، عباس جوانمرد،محمد رحمانیان و … در دستور کار سری اول «از خوانش تا چالش» ها قرار دارد، آثار هر یک از این نمایشنامه‌نویسان طی یک‌ماه شنبه‌های هر هفته به مدت سه ساعت خوانش و متعاقبا چالش می‌شود.

سلسله نشست‌های «از خوانش تا چالش» شنبه‌های هر هفته ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد و به هنرجویانی که در ۱۲ جلسه پی‌درپی حضور داشته باشند از جانب دانشگاه هنر گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.

دانشجویان و علاقمندان می‌توانند متن‌های خود را نیز برای بخش فرصت خوانش این سلسله نشست‌ها به دبیرخانه «از خوانش تا چالش» تحویل داده تا در هفته آاخر هر ماه که به متون چاپ نشده دانشجویان اختصاص داده شده در حضور نمایشنامه‌نویسان مذکور خوانش و در نهایت به پالش کشیده شود.

نشست های «از خوانش تا چالش» در نگارخانه دانشگاه هنر معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه هنر واقع در خیابان انقلاب، چهارراه ولیعصر، کوچه بالاور برگزار می‌شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با شماره ۶۶۴۷۷۸۵۹ و ۶۶۴۷۷۸۵۲ (داخلی ۴۰۱ -۴۰۲ و ۴۰۳) تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *