برگزاری کارگاه های مشترک تئاتر توسط ایران و لهستان


با آغاز سال جدید و در فروردین ۱۳۹۴ دو کارگاه بازیگری تئاتر زیر نظر مدرسین تئاتر از لهستان در ایران برگزار می شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، پروژه مشترک کارگاه های تئاتر «ایران و لهستان» در فروردین ۱۳۹۴ برگزار می شود.

با آغاز سال جدید و در فروردین ۱۳۹۴ دو کارگاه بازیگری تئاتر زیر نظر مدرسین تئاتر از لهستان در ایران برگزار می شود که طی آن یاتسک تیمین گریو و کاشا تیمین گریو برای برگزاری کارگاه آموزش «مهارت های سیرک و دلقکی» و «کارگاه بازیگر سرچشمه تصویر و موسیقی» به ایران می آیند. این پروژه به منظور گسترش همکاری های بین الملل و آموزش و تبادل مهارت ها با دعوت از یک زوج جوان هنرمند تئاتر از کشور لهستان شکل گرفته است.

هریک از مدرسین لهستانی تجربه های فراوانی در زمینه موسیقی و تئاتر داشته و با گروه های معتبر جهانی در لهستان همچون پیجنی کزلا و گارجنیدزه که در ایران نیز شناخته شده هستند همکاری مستمر داشته اند. همچنین نمایش ها و اجراهای این هنرمندان در فستیوال های مختلفی در اروپا به موفقیت و استقبال خوبی دست یافته است.

امیر افشاری و سهیل اعرابی به عنوان میزبان و برگزارکنندگان، مسئولیت این همکاری مشترک را برعهده دارند. همچنین کمپانی تئاتر آفتاب و بخش فرهنگی سفارت لهستان در تهران به عنوان حامیان برگزاری در این پروژه حضور دارند.

این کارگاه ها در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۴ در تهران به مدت دو هفته برگزار خواهد شد. در کارگاه «مهارت های سیرک و دلقکی» آشنایی با متریال و تجهیزات ِ برخی از تکنیک های اساسی، نحوه ساخت و اجرای نمایش به افراد آموزش داده می شود. و نیز در کارگاه «بازیگر سرچشمه تصویر و موسیقی» تمرینات براساس ارتقا مهارت های بدنی بازیگر، به کارگیری خلاقانه بدن، موسیقی و صدا و خلق موقعیت های نمایشی است.

براساس هماهنگی ها و روند کارگاه ها، تلاش می شود که نمایش نهایی گروه، در ایران و لهستان روی صحنه برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *