برگزاری ۳ کارگاه آموزشی در هفته تئاتر لهستان


کارگاههای تخصصی و آموزشی مارتا گورنیکز، یاروسلاو فرت، سیمون سالا و آندری ولمینیسکی از ۲۰ آذرماه در هفته تئاتر لهستان در تهران برگزار می‎‏شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، هفته تئاتر لهستان در ایران با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان و دبیرخانه سیوچهارمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر برگزار میشود. در این برنامه طی یک هفته، تئاتر لهستان معرفی و برنامههای مختلف آموزشی برای هنرمندان و دانشجویان تئاتر در قالب جلسات سخنرانی و ورکشاپهای آموزشی دیده شده است.

کارگاه مارتا گورنیکز، ۲۵ و ۲۶  آذرماه با موضوع «بازیابی و ایجاد صدا» و با تمرکز روی صدای بانوان در تئاتر در تالار وحدت برگزار خواهد شد. این کارگاه آموزشی از ساعت ۱۰ تا ۱۲:۳۰ و۱۳:۳۰ تا ۱۶ هر روز ادامه دارد. هدف اصلی این کارگاه یافتن راه‏‎‏های جدید برای فرم‎‏های جدید بیان زنان روی صحنه در گروه کر تئاتر است. ایجاد خلاقیت در صدای زن و شیوههای جدید برای کار روی لغات و صداها. این کارگاه فضای مجازی خواهد بود برای انتقال زبان و بازیابی و توسعه پتانسیل‏‎های کامل صدای انسان.

دومین کارگاه در برنامه هفته تئاتر لهستان، به کارگاه دو روزه «بدن بازیگر و برانگیختن تئاتر» اختصاص دارد که توسط یاروسلاو فرت و سیمون سالا، ۲۵ و ۲۶ آذرماه، ساعت ۱۱ تا ۱۴، در پلاتو مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد. در این کارگاه تغییر و قدرت تشخیص به معنی اصل و جنبه اصلی و اساسی هردرام پرداخته می‏‎شود.

دو کارگاه یاد شده ویژه بازیگران حرفه‎‏ای تئاتر طراحی شده است و ثبتنام و هماهنگی دو کارگاه فوق را افشین خورشیدباختری بر عهده دارد.

کارگاه آندری ولمینیسکی با عنوان «دستور بازیگری در تئاتر کریکات – مفهوم تئاتر و هنر» از ۲۲ آذر تا ۲ دی‏ماه، در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. این کارگاه به صورت تئوری و عملی ویژه بازیگران حرفهای و دانشجویان تئاتر خواهد بود. ثبت‏نام و هماهنگی این کارگاه توسط خانم شیوا مسعودی انجام میشود. ساعت برگزاری این کارگاه ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ اعلام شده است.

 هفته تئاتر لهستان از ۲۰ تا ۲۷ آذرماه  در تهران برگزار میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *