برگزیدگان ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار معرفی شدند


ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار شب گذشته با حضور مدیران بنیاد شهید، مسئولان شهر و استان کرمانشاه، هنرمندان و شرکت کنندگان جشنواره، برگزیدگان خود را شناخت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، داوران بخش صحنه ای ششمین جشنواره تئاتر ایثار در مراسم اختتامیه این جشنواره که شب گذشت ۲۴ اردیبهشت ماه در سالن مجتمع فرهنگی هنری انتظار کرمانشاه برگزار شد برگزیدگان خود را به شرح زیر اعلام کردند:

طراحی بروشور

جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه به طراح بروشور نمایش همه چیز در باره آقای ف، رامین رستمی از استان کرمانشاه اهدا شد.

طراحی لباس

جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح لباس نمایش رمان سمپاشی، راضیه فصیح از میناب اهدا شد.

موسیقی

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از آهنگساز نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان، محسن کولیوندی تقدیر کرد.

موسیقی برگزیده: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح و سازنده موسیقی نمایش رمان سمپاشی، داود پارسا از میناب اهدا شد.

طراحی صحنه

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش ادوارد، امین پورمند از اهواز تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش کوچه مختار بود ساسان و سیمین، رضا کرمی زاده از یاسوج اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش رمان سمپاشی، داود پارسا از میناب تعلق گرفت.

بازیگری زن

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از نرگس ممبینی بازیگر نمایش ادوارد از اهواز و افسانه جوکار بازیگر نمایش رمان سمپاشی از میناب تقدیر کرد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر نمایش یک خط شادی دو خط غم، هدی حدزاده از بوشهر اختصاص یافت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر  نمایش فراموشی ، پرستش سلطانی از مشهد تقدیم شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش مزون پریسا درافشان از شیراز اهدا شد.

بازیگری مرد

تقدیر بازیگر خردسال: هیات داوران از بازیگران خردسال متین دادگر بازیگر نمایش فراموشی از مشهد و فرهاد فرهادی بازیگر نمایش کوچه مختار بود ساسان و سیمین از یاسوج با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.

تقدیر بازیگری مرد: هیات داوران به اتفاق آرا با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از هنرمند پیشکسوت تئاتر خوزستان و بازیگر نمایش تو می مانی و چشم ها، حشمت قاسمی از اهواز و بازیگر نمایش هفت سین سال ۶۳ بهنام محمودزاده از اسفراین تقدیر به عمل آورد.

رتبه سوم: هیات داوران در این بخش ۲ برگزیده داشت.

لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر  نمایش رمان سمپاشی، جعفر قاسمی از میناب و بازیگر  نمایش رمان سمپاشی، حسن ذاکری از میناب اهدا شد.

رتبه دوم: هیات داوران در این بخش ۲ برگزیده داشت.

لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر  نمایش روزی روزگاری پامنار ، محمد هادی عطایی از تهران و بازیگر  نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان، مالک آبسالان از ایلام اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش همه چیز در باره آقای ف، سعید زندی از استان کرمانشاه تعلق گرفت.

نمایشنامه نویسی

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از نویسنده نمایشنامه هفت سین سال ۶۳، علی میرزا عمادی تقدیر به عمل آورد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه مزون، اصغر گروسی اهدا شد.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه همه چیز در باره آقای ف، آرش عباسی اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه رمان سمپاشی، رضا گشتاسب اهدا شد.

کارگردانی

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از کارگردان نمایش ویز و نویز، سید محمد خالقی از یاسوج قدردانی کرد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به کارگردان نمایش این همه آدم شبیه من ، بهداد بلیغ فر از تهران تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به کارگردان نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان، سعید خیرالهی از ایلام اختصاص یافت.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش رمان سمپاشی، حسن ذاکری و داود پارسا از میناب اهدا شد.

هیات داوران بخش صحنه ای جشنواره متشکل از قطب لدین صادقی، حسین مسافر آستانه و پیمان شریعتی در بخش نمایش برگزیده به اتفاق آرا نمایش رمان سمپاشی از میناب را به عنوان نمایش برگزیده به دبیر خانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کرد.

بهترین های بخش خیابانی

هیات داوران بخش خیابانی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار هنرمندان برگزیده خود را به شرح زیر معرفی کرد.

بخش موسیقی

رتبه سوم: هیات داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش بیست و هفت روز، محمود جعفری از استان اصفهان اهدا کرد.

رتبه دوم: هیات داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش تابیکران دریا، غلامرضا احمدی از استان بوشهر اهدا کرد.

رتبه اول: هیات داوران جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش عاشقانه های جنگ، احمد جعفری و علی خاتمی از استان ایلام اهدا کرد.

بخش طراحی فضا و لباس

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش عاشقانه های جنگ، مصطفی کولیوندی و خانم سعیده عبدالهی از ایلام تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش لا زمان لا مکان، مارال ایزد بخش از استان بوشهر اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح نمایش یادگاری، میلاد حسین زاده و محمدرضا پورعلی از گیلان اهدا شد.

بازیگری زن

جایزه ویژه خردسال: هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگر خرد سال نمایش امن ترین حرم دنیا، بهار بوریایی قدردانی کرد.

تقدیر: هیات داوران پس از بررسی آثار حاضر در جشنواره از هر یک از بازیگران نمایش لازمان و لامکان از استان بوشهر، مرجان قاسمی بازیگر نمایش انتخاب از استان فارس، دلارام ترکی بازیگر نمایش جنگ به وقت عاشقی از استان تهران، فاطمه مهدی آبادی بازیگر نمایش حرف های گفتنی از استان کرمانشاه، ندا صادقیان بازیگر نمایش به کجا از استان کرمانشاه، حسنا قبادی بازیگر نمایش عزت تی ان تی از استان ایلام با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون ترتیب اولویت تجلیل کرد.

بازیگری مرد

جایزه ویژه: هیات داوران با توجه به حضور مستمر در عرصه تئاتر از ۲ پیشکسوت حاضر در جشنواره، احمد قربانی بازیگر نمایش تا بیکران دریا از استان بوشهر و اسحاق علیدادی بازیگر نمایش مزامیر پیاده رو از استان خوزستان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی کرد.

تقدیر بازیگری مرد: در این بخش هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگر نمایش به کجا آقای علی چناری از استان کرمانشاه تقدیر کرد.

رتبه سوم: در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از میثم سرآبادانی بازیگر نمایش فرکانس از استان مرکزی، بهنام کاوه بازیگر نمایش مدافع از استان خوزستان، حسین نادری بازیگر نمایش به کجا از استان کرمانشاه تقدیر به عمل آمد.

رتبه دوم: لوح سپاس و جایزه نقدی به سعید ذبیهی بازیگر نمایش حرف های گفتنی از استان کرمانشاه و مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش عاشقانه های جنگ از استان ایلام اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش های (تبر- لازمان و لامکان)، مالک آبسالان از استان بوشهر اهدا شد.

کارگردانی

هیات داوران در این بخش از کارگردان نمایش عاشقانه های جنگ، مصطفی کولیوندی از استان ایلام و نمایش مدافع، بهنام کاوه با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.

رتبه سوم: هیات داوران جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش امن ترین حرم دنیا، پژمان شاهوردی از استان لرستان اهدا کرد.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش یادگاری، میلاد حسین زاده از استان گیلان تعلق گرفت.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش لازمان و لامکان، مارال ایزدبخش از استان بوشهر اهدا شد.

طرح و ایده

هیات داروان در این بخش پس از بررسی نمایش های حاضر در جشنواره و شور نهایی بدون ترتیب اولویت از طراحان و ایده پردازان نمایش های مزامیر پیاده رو، مصطفی بوعذار از استان خوزستان، یادگاری، محمد رضا جعفری از استان گیلان، به کجا، عادل کروشاوی از استان کرمانشاه، نمایش بازگشت، هما پارسایی سرشت از استان تهران، نمایش تبر، حیدر رضایی از استان ایلام و نمایش امن ترین حرم دنیا، پژمان شاهوردی از استان لرستان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی کرد.

در پایان هیات داروان بخش خیابانی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار متشکل از مجید صالحی، کامران شهلایی و سامان خلیلیان نمایش به کجا از استان کرمانشاه را به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی کرد.

سامان خلیلیان به نمایندگی از داوران این بخش نمایش هایی را نیز به عنوان پیشنهاد به جشنواره های تئاتر خیابانی مریوان، جشنواره تئاتر سوره، جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت و جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان معرفی کرد.

در این فهرست نمایش های “لازمان لامکان” و “یادگاری” به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پیشنهاد داده شد. نمایش های به کجا و جنگ به وقت عاشقی به جشنواره تئاتر سوره، نمایش های حرف های گفتنی و تبر به جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت و عاشقانه های جنگ و مدافع به جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان پیشنهاد شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *