بهروز بقایی: هر جشنواره ای یعنی اینکه ” ما هستیم”


مصاحبه اختصاصی با بهروز بقایی در مراسم افتتاحیه  جشنواره تئاتر امید

بقایی

مرجان سادات هاشمی – تئاتر فستیوال:  ۱۵ اسفند ماه مراسم افتتاحیه تئاتر امید همزمان با کاشت نهال توسط رضا کیانیان در مرکز همایش های آیینی و سنتی برگزار شد. در همین راستا مصاحبه ی کوتاهی انجام دادیم با بهروز بقایی ، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر و تلویزیون که در این مراسم حضور داشت.

نظرتان در مورد شروع این جشنواره چه بود؟

من اعتقاد دارم هر جشنواره ای یعنی اینکه ” ما هستیم” . و تصمیم گیری برای جشنواره ها درست انجام می شود ولی تا به عمل برسد و تولیدی به مردم برسد وقفه هایی در کار پیش می آید که امیدوارم در  مورد این جشنواره حل شود. به هر حال اینجا(مرکز همایش های آیینی ) یکی از مجموعه های زیبا و عجیب و غریبی بود که من در ایران ندیده بودم و خیلی باعث خوشحالی من شد و من مطمئنم که بسیاری از چیزهایی که ما الان می بینیم و اذیتمان می کند و یا اینکه گیاهی هنوز در اینجا رشد نکرده است،  شکل بهتری پیدا خواهد کرد و آرزو می کنم که این سالن ها را همیشه پر مخاطب ببینم.

فکر می کنید بر پایی چنین جشنواره هایی به تئاترخصوصی ایران کمک می کند؟

من اعتقاد دارم که تئاتر به خود خود یک سوبسید و یارانه ای نیاز دارد و معمولا همه ی کشور های پیشرفته ی دنیا برای اینکه مردم تئاتر ببینند یارانه می دهند ، چون هنر گرانی ست.

حمایت مسئولین در این مدت چطور بوده است و چه کاری در آینده می توانند انجام دهند که تئاتر فراگیر شود؟

این یک تفاهم چندجانبه است. مسئولین سالن ها و بانیان این قضیه که برای ما لوکیشن ایجاد می کنند، دوم هنرمندان و کسانی که کار می کنند و سوم مخاطب ، گروه اصلی که ما برای آنها کار می کنیم. همه ی اینها برای کشاندن مخاطب به سالن هاست و شاید برای لحظه ای تامل و تفکر . امیدوارم در روزهای متمادی تماشاگر بسیار زیادی در همین سالن ها بیاوریم.

در حال حاضر نمایشی برای اجرا ندارید؟

خیر، فعلا در حال آماده سازی مجموعه شعرهایم هستم که فعلا اسم آن « زیر چتر قاصدک » است که شامل چند تا از ترانه هایم است که به صورت صوتی منتشر می شود وبرای آن به دنبال تهیه کننده هستم.

ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

۳ نظر ثبت شده است .

 1. صدرا گفت:

  پس معلوم شد که آقای بقایی تا به حال کجا بودند… خیلی خوشحالم که هنوز فعالیت می کنند حتی اگر شده در یک زمینه دیگه. بی صبرانه منتظر کتابتون هستیم.

 2. طلیعه گفت:

  خیلــــــی بهروز بقایی را دوست دارم. ایشون یاد آور زمان کودکیم هستند.
  سبز باشی آقای بقایی.

 3. نصیری گفت:

  خیلی وقته که در هیچ نمایشی بازی نکرده آقای بهروز . یا حداقل من خبر ندارم.
  واقعا چرا در حال حاضر از این آدم باسواد و با ارزش کم استفاده می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *