بهزاد فراهانی : ما عشق به زندگی ، آموختن ، تفکر و اندیشه خوب را در “صندلی ها” می بینیم


نمایش صندلی ها نوشته اوژن یونسکو و به کارگردانی حسین رحیمی که با بازیگران معلول پرتوان به روی صحنه می رود ، شب گذشته ، ۱۷ اسفند ماه میزبان مدیران و هنرمندان عرصه ی تئاتر بود .

نمایش صندلی ها - بهزاد فراهانی

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش ” صندلی ها ” به کارگردانی حسین رحیمی شب گذشته ، دوشنبه ۱۷ اسفند ماه میزبان مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی ، پیمان شریعتی معاون مدیر کل هنرهای نمایشی و هنرمندانی چون بهزاد فرهانی ، محمد ساربان ، کاظم هژیر آزاد ، سیاوش چراغی پور ، مریم رحیمی و جواد انصافی بود .

پس از پایان اجرای شب گذشته حسین رحیمی کارگردان نمایش “صندلی ها” ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر در سالن ، اجرای نمایش را به بهزاد فراهانی تقدیم کرد .

-نمایش صندلی هابهزاد فراهانی

سپس بهزاد فراهانی به روی صحنه آمد و در کنار بازیگران و کارگردان این اثر قرار گرفت و گفت : من به حق می توانم بگویم که در این سالها که ناظر دیدن تئاتر بوده ام ، عشق را به این والایی و به این تقدس و برازندگی ندیده ام . ما عشق به زندگی ، عشق به آموختن ، تفکر و اندیشه خوب را که از وظایف  تئاتر  است در این اجرا می بینیم ، اندیشه مقدسی که ما هنرمندان برای آن کار می کنیم. “

وی ادامه داد : “نمایش “صندلی ها” جزو نخستین کارهایی است که بر من تسلط پیدا کرد یعنی دیدن این کار بر من می افزاید و می توانم بگویم که از حماسه ها و دستاوردهای خوب تئاتر است .”

عوامل صندلی ها و بهزاد فراهانی

فراهانی به حسین رحیمی ، کارگردان اثر گفت : ” کار قشنگی بود ، دستت درد نکند و خوشحال هستم که شما عزیزان دور هم جمع شده اید . بچه ها تمام جسم ، چشم ، هوش و توان خود را بر روی این کار گذاشتند و این نشان دهنده این است که تیم خوبی دارید .”

این پیشکسوت تئاتر در پایان گفت : “من برای اولین بار دیدم که بعضی از معلولیت ها نمی تواند جلوی استعداد درخشان و شور زیبای زندگی را بگیرد و این  اتفاق بسیار مهم است .”

رویا حاجی حسین لو ، مهران قندهاری و امین جهانگیری از بازیگران معلول پرتوانی هستند که در نمایش “صندلی ها” نوشته اوژن یونسکو و کارگردانی حسین رحیمی به ایفای نقش می پردازند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *