تالار محراب میزبان “شاهزاده خانم” می شود


نمایش “شاهزاده خانوم”، ویژه کودک و خانواده به کارگردانی ماندانا عبقری روز یکشنبه ۲۴ مرداد ۹۵ اجرای خود را در تالار محراب با حضور چند تن از هنرمندان سینما و تئاتر آغاز خواهد کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایشنامه “شاهزاده خانم” به قلم حمیدرضا حسینعلی ، در دهه هشتاد نگارش شده و تقریبا تمامی اثر به زبان شعر است و البته نه چندان سخت و سنگین که از عهده درک کودک خارج باشد و داستان شاهزاده خانمی رابازگو می کند که از قحطی و نداری مردم شهر غمگین است و با دل مهربانش برایشان غم می خورد، اما این شاهزاده خانوم با همه شاهزاده های دیگر متفاوت است. خنده هایش دُرّ و مروارید می دهد و اشک هایش عسل، اما مردم این دیار عسل را نمی شناسند و دنبال راه چاره برای حل مشکل گریه شاهزاده خانم و قحطی شهر هستند.

 نمایش “شاهزاده خانوم” در فضایی ریتمیک و با همراهی سازهای سه تار و سنتور و تنبک، با رویکردی بر نمایش های سنتی در روزگار بازی های دیجیتال و کامپیوتر و مدرنیته، تاملی است بر فرهنگ ایرانی اصیل در پیوند با نمایش کودکانه و بهانه ای برای نقش آفرینی ساز ونوای ایرانی بر پهنه تئاتر کودک.

در این نمایش، ماندانا عبقری، علیرضا دهقانی، پویا یزدانجو، ماهان دوانلو و مریم علیپور به ایفای نقش می پردازند و از دیگر عوامل نمایش می توان به دستیار کارگردان: علیرضا دهقانی، موسیقی: حسین خوشدل، سپهر برآبادی، تنظیم موسیقی: نادر طاهری، طراحی صحنه و لباس: ماندانا عبقری و مسئول روابط عمومی: کیان زمانی اشاره کرد.

لازم به ذکر است نمایش شاهزاده خانوم همه روزه به غیر از شنبه ها ساعت ۱۸ در مجموعه تئاتر محراب واقع در خیابان ولی عصر،تقاطع امام خمینی(ره)، پذیرای خانواده های تهرانی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *