تشکیل شورای هنری انتخاب در تئاتر شهر


شورای هنری انتخاب آثار در مجموعه تئاتر شهر با حضور هنرمندانی همچون علی رفیعی، حسین پاکدل، نادر برهانی‌مرند و حمید پورآذری شکل می گیرد.

 تئاترفستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، پریسا مقتدی درباره شکل‌گیری شورای هنری انتخاب آثار مجموعه تئاتر شهر و دلایل آن گفت: معتقدم خرد جمعی بهتر از خرد فردی نتیجه می‌دهد. به همین دلیل از تعدادی از دوستان و هنرمندان درخواست کردم که برای انتخاب آثار ۶ ماهه دوم سال جاری و همچنین انتخاب آثار سال ۹۴ به بنده کمک کنند.

وی با یادآوری اقدامات اتابک نادری در ایم مورد افزوذ: پیش از این گفتگوهایی مابین برخی هنرمندان و آقای اتابک نادری رئیس سابق مجموعه تئاتر شهر شده که با وجود اینکه تضمینی برای اجرا نیست اما این گفتگوها برای بنده قابل احترام بوده و در دست بررسی هستند. ضمن اینکه ۳۰۰ تقاضای اجرا در سال ۹۳ داریم.

رئیس مجموعه تئاتر شهر با اشاره به روزهای کاری و امکانات مجموعه، تأکید کرد: این تعداد تقاضا و قول‌هایی هم که از قبل داده شده‌اند خیلی بیشتر از ظرفیت، تعداد سالن و امکاناتی هستند که ما در مجموعه تئاتر شهر داریم و تصمیم گیری را برای ما سخت می‌کند. از این رو از تعدادی از دوستان و هنرمندان گرانقدر دعوت به همکاری کردم تا با در نظر گرفتن مقیاس‌های کارشناسی هم انتخاب آثار برای اجرا در مجموعه تئاتر شهر بهتر انجام شود و هم با توجه به مقیاس‌های مدنظر از هنرمندان برای تولید اثر دعوت شود.

این مدیر تئاتری ادامه داد: در پی صحبت‌هایی که با برخی از دوستان که به عنوان مشاور نظرات‌شان را ارائه می‌دهند، داشتیم به این نتیجه رسیدیم از هنرمندانی که در مجموعه تئاتر شهر اجراهای پر مخاطب و موفقی داشته‌اند دعوت به همکاری کنیم تا برای انتخاب آثار مجموعه حضور داشته باشند. معیار ما برای انتخاب اعضای شورای مشاورین هنری مجموعه تئاتر شهر، اجراهای موفق به صحنه رفته از این هنرمندان از سال ۸۵ به بعد در تئاتر شهر است. البته برخی از دوستان به دلیل مشغله کاری نتوانستند با ما در شورای انتخاب آثار تئاتر شهر همراه باشند ولی باقی اسامی دوستانی هستند که در خدمت‌شان خواهیم بود.

رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره اسامی اعضای شورای مشاورین هنری مجموعه گفت: دکتر علی رفیعی، حسین پاکدل، حسین مسافرآستانه، حمیدرضا آذرنگ، سهراب سلیمی، منیژه محامدی، نادر برهانی‌مرند، آروند دشت‌آرای، امیر دژاکام، حمید پورآذری، آرش دادگر، فارس باقری، کتایون فیض مرندی و نیما دهقان از جمله عزیزانی هستند که قرار است برای انتخاب آثار مجموعه تئاتر شهر در خدمت‌شان باشیم. البته با هنرمندان دیگری نظیر علی‌اصغر دشتی هم برای حضور در این شورا صحبت شده است.

مقتدی با بیان این موضوع که تعدادی اعضای این شورا به مرور زمان قابل افزایش یا تغییر خواهد بود، یادآور شد: غیر از بنده که در این شورا حضور دارم، آقایان رضا دادویی رئیس شورای نظارت و ارزشیابی و سیداشرف طباطبایی مشاور مدیرکل هنرهای نمایشی به عنوان ۲ شخصیت حقوقی دیگر در کنار شخصیت‌های حقیقی شورای مشاورین هنری مجموعه تئاتر شهر حضور دارند.

وی تأکید کرد: سعی کردم در این شورای انتخاب از سلایق مختلف و کسوت‌های تئاتری حضور داشته باشند تا تنها یک سلیقه یا نگاه تئاتری دنبال نشود.

رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره احتمال حضور و اجرای آثاری در تئاتر شهر به توصیه مدیران و مسئولان هنری سطوح بالاتر خارج از آثار انتخاب شده توسط شورای مشاورین هنری مجموعه، تصریح کرد: در واقعیت باید درصد اندکی را برای این نکته در نظر گرفت و من نمی‌توانم بگویم که قطعا هیچ اثری خارج از آثار انتخاب شده توسط شورای هنری در تئاتر شهر روی صحنه نخواهد رفت اما تلاش بنده این است که این درصد اندک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *