پیکر زنده یاد ولی الله مومنی به سوی خانه ابدی اش بدرقه شد


پیکر زنده یاد ولی الله مومنی بازیگر سینما و تلویزیون صبح پنجشنبه ، ۱۰ دی از مقابل خانه سینما تشییع شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از مهر ، مراسم تشییع پیکر زنده یاد ولی الله مومنی بازیگر سینما و تلویزیون صبح پنجشنبه دهم دی ماه در محل ساختمان شماره ۲ خانه سینما با حضور گویندگان و پیشکسوتان فیلم و صدا و جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حمیدرضا آشتیانی پور رییس انجمن «گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم» ضمن تسلیت به خانواده زنده یاد مومنی گفت: زنده یاد ولی الله مومنی صفات منحصر به فردی داشت که از آن جمله می توان به حفظ یک هزار بیت شعر و خط خوش او اشاره کرد. این هنرمند بسیاری از نکات مثبت که زیبنده یک هنرمند است، دارا بود. این را باید بدانیم که سخت است از دست دادن هنرمندانی این چنین و جایگزین شدن افرادی مانند این هنرمندان سخت تر است.

علی دهکردی عضو شورای مرکزی انجمن بازیگران در ادامه این مراسم با ابراز تسلیت از سوی انجمن بازیگران خانه سینما بیان کرد: ما در سوگ یک هنرمند بزرگ و ملی نشسته ایم و این فقدان را نه تنها به خانواده آن مرحوم و هنرمندان، بلکه باید به هموطنان خود نیز تسلیت بگوییم، چرا که سوگواران یک هنرمند ملی آحاد مردم هستند. عادلانه این است که در مراسم بزرگداشت هنرمندان درباره آنها صحبت شود نه در مراسم تشییع پیکر آنان، اما هیچ گاه نمی دانیم که چه زمانی قرار است یکی از هنرمندان از میان ما برود.

وی ادامه داد: ای کاش در کنار انجمن بازیگران و انجمن گویندگان فیلم، انجمن هنرمندان  و آدم های مهربان نیز وجود داشت که بی شک زنده یاد مومنی یکی از اعضای این انجمن به شمار می رفت. زنده یاد مومنی، یک بازیگر توانا بود و به دلیل قامت بلند و شکل ظاهری خود، یکی از ارکان حضور در فیلم های تاریخی بود. این هنرمند با سال ها حضور در عرصه سینما و تلویزیون امتحان خود را برای حضور در نقش های مختلف سینمایی و تلویزیونی پس داده بود و از عهده همه این نقش ها به خوبی برآمده بود. امیدوارم شرایطی فراهم شود که بتوانیم در زمان تقدیر و نکوداشت هنرمندان در کنار هم جمع شویم و از آنها بگوییم.

در ادامه مراسم سیامک اطلسی بازیگر و عضو انجمن «گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم» گفت: زمانی که خبر درگذشت ولی الله مومنی را شنیدم شوکه شدم. او هنرمندی شریف بود و همیشه در کارهای خود موفق عمل می کرد، هیچ گاه ندیدم برای نقشی گدایی کند، من و زنده یاد مومنی در ۲ صنف گویندگان دوبلاژ و بازیگران همکار بودیم، زمانی که با یکدیگر یک فیلم دوبله می کردیم از صبح زود تا پاسی از شب کنار هم بودیم و خاطرات خوبی از همکاری با او در ذهن من است.

وی بیان کرد: من و زنده یاد مومنی در چند فیلم در کنار هم حضور داشتیم و او توانست به خوبی در سینما بدرخشد و نقش های ماندگاری مانند میرزاکوچک خان را بازی کند.

آرش معیریان کارگردان سینما و تلویزیون نیز گفت: چند شب پیش برای اولین بار پیامک تبریکی از سوی ولی الله مومنی دریافت نکردم و از اینکه این بار می توانم پیش دستی کنم و پیامک تبریک عید را برای او ارسال کنم بسیار خوشحال بودم، اما متاسفانه نمی دانستم پشت این غیبت یک تراژدی بسیار غم انگیز وجود دارد. من با این هنرمند در یک سریال همکاری داشتم و در طول این همکاری متوجه شدم که او حافظه و انرژی بسیار خوبی دارد.

وی بیان کرد: امیدوارم قدر هنرمندانی که امروز در کنار ما هستند و ممکن است فردا در میان ما نباشند بدانیم.

جلیل فرجاد از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم ضمن تسلیت به خانواده زنده یاد ولی الله مومنی گفت: عمر زیادی را با ولی الله مومنی در دوبله گذراندم و از اینکه چنین هنرمندی را از دست داده ایم بسیار متاثر هستم.

مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان نیز گفت: همه ادیان و به خصوص اسلام بر تکریم متوفی تاکید دارند و به همین دلیل من از حضور همه کسانی که در این مراسم حضور پیدا کردند تشکر می کنم. همچنین از جانب شورای عالی خانه هنرمندان نیز به خانواده زنده یاد مومنی تسلیت می گویم و امیدوارم مسئولان قدرشناس هنرمندان کشور تا زمانی که زنده هستند باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *