تقویم اقدامات و نامه شفاف سازی کانون تئاتر کودک و نوجوان در رابطه با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان


تئاتر فستیوال
اشاره : در پی بیانه هایی که تاکنون اعضای” کانون تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر” در رابطه با بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در تئاتر فستیوال منتشر کرده اند ، اخیرا نیز تقویم اقدامات هیات مدیره در رابطه با بیست و پنجمین جشنواره ی بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را برای انتشار در اختیار تئاتر فستیوال قرار داده اند و پیگیری خواسته های خود را به جلسه نقد و بررسی جشنواره که پس از پایان جشنواره برگزار خواهد شد ، موکول کردند .
تقویم اقدامات هیات مدیره کانون تئاتر کودک و نوجوان و نامه ی اقدامات و شفاف سازی این کانون در رابطه با ایرادات کلی و بدیهی بیست و پنجمین جشنواره ی بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را می توانید در زیر بخوانید :
♦️ ۲۹خرداد
تبریک به دبیر جشنواره ی بیست و پنجم برای انتصاب
♦️ ۱۹تیر
جلسه با مدیر مرکز هنرهای نمایشی در ارتباط با مشکلات جشنواره ی گذشته از جمله تفکیک داوری گروه سنی آثار کودک و نوجوان و پاسخ مساعدت ایشان برای رفع نقایص (فایل صوتی موجود است)
♦️ ۲۸مهر
جلسه با دبیر جشنواره در خصوص دو مورد تاییدیه ی تعداد اجرای نمایش ها برای ارائه به دبیرخانه و تفکیک داوری  گروه سنی آثار کودک و نوجوان که پاسخ دادند این مورد در تخصص انجمن نیست و متخصص تاتر کودک و نوجوان نداریم (فایل صوتی موجود است)
♦️ ۱۴ آبان
ارسال اولین نامه به مدیر مرکز هنرهای نمایشی پس از اعلام نتایج آثار و تذکر چند مورد کلی و بدیهی و درخواست اصلاح
♦️۲۱ آبان
ارسال نامه ی دوم در پاسخ به ادعاهای دبیر در نشست مطبوعاتی جشنواره بیست و پنجم در پاسخ به اعتراض کانون تاتر کودک و نوجوان
♦️ ۲۲ آبان
الف . جلسه با مدیر مرکز هنرهای نمایشی در خصوص ایرادات منطقی وارد به جشنواره و پذیرش ایرادات  و قول مساعد دوباره ی ایشان در خصوص مطرح کردن دو پیشنهاد کانون با دبیر جشنواره
ب . پاسخ به نامه ی مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ دبیر که درخواست پیشنهاد عملی در بازه ی زمانی باقی مانده به جشنواره از طرف کانون تاتر کودک و نوجوان را داشتند .
ارائه ی دو پیشنهاد
الف . تفکیک گروه سنی آثار بدون تغییر در جدول صرفا بخش های ایران و بین الملل به کودک و نوجوان تغییر پیدا کند.
ب . دو اثر مردود شده ی استان همدان در مرحله ی بازبینی که اکنون در جدول به بخش مسابقه راه پیدا کرده اند به بخش جنبی منتقل شوند.
♦️ ۲۳ آبان
پاسخ به نامه ی مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ دبیر که در آن پیشنهادات کانون تاتر کودک و نوجوان رد شده بود و هیات مدیره را در ایام برگزاری  جشنواره به همدان دعوت کرده بودند.
الف . سپاس از دعوت هیات مدیره
ب .  ارائه ی پیشنهاد نهایی بدون تغییر جدول و ترکیب هیات داوران بدین صورت که آثار در همان بخش های ایران و بین الملل با همان ترکیب هیات داوران اعلام شده و طبق جدول داوری شوند و هنگام اعلام آرا تفکیک برگزیده های رشته های مختلف بر اساس گروه سنی آثار باشد مثلا در بخش ایران کارگردان برگزیده ی آثار نوجوان و کارگردان برگزیده ی آثار کودک
♦️ ۲۴ آبان
دریافت نامه ی دبیر مبنی بر رد پیشنهاد نهایی کانون تاتر کودک و نوجوان با پاسخ : هیئت داوران حتما هنگام اعلام آرا بخش پذیرش نمایش کودک و نوجوان در جشنواره را عنوان خواهند کرد.
و اصرار برحضور هیات مدیره در جشنواره و برگزاری جلسات نقد همزمان جشنواره با مسئولین استان و هنرمندان ایرانی و خارجی
♦️ ۲۵ آبان
تصمیم هیات مدیره نسبت به ارائه ی گزارش اقدامات کانون تاتر کودک و نوجوان در ارتباط با جشنواره ی بیست و پنجم و اطلاع رسانی و شفاف سازی و تصمیم قطعی برای برگزاری جلسه ی آسیب شناسی جشنواره ی بیست و پنجم در قالب مجله ی شفاهی توکا پس از پایان جشنواره
_____________________________________________
نامه ی اقدامات و شفاف سازی کانون تاتر کودک و نوجوان در رابطه با ایرادات کلی و بدیهی بیست و پنجمین جشنواره ی بین المللی تاتر کودک و نوجوان :
” اعضای محترم کانون تاتر کودک و نوجوان خانه ی تاتر و خانواده ی تاتر کودک و نوجوان،
باستحضار می رساند، کانون تاتر کودک و نوجوان علی رغم تلاش و پیگیری های مجدانه و مصرانه در رابطه با اصلاح ایرادات منطقی جشنواره ؛ با پاسخ های متناقض ، غیر تخصصی و عدم شفافیت از طرف مدیر مرکز هنرهای نمایشی ، دبیر جشنواره ی بیست و پنجم و  مسئولین استان همدان و … مواجه شد که این مهم ما را بر آن داشت تا پس از جشنواره ی بیست و پنجم، جلسه ی آسیب شناسی جشنواره ی بین المللی تاتر کودک و نوجوان همدان را در قالب مجله ی شفاهی توکا (تاتر و کودک ایران) با هدف دستیابی به آیین نامه ی دقیق و درست برای برگزاری این رویداد فرهنگی هنری کودک و نوجوان، با حضور فعالان این عرصه داشته باشیم تا پس از این شاهد اعمال نفوذ ، اعمال سلیقه و فرافکنی ها نباشیم. باشد که جشنواره ای با استانداردهای بین المللی که درخور شان و منزلت هنرمندان تاتر کودک و نوجوان باشد برگزار کنیم. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *