تک اجرای «ای کاش زودتر فهمیده بودم…» در خانه‌ نمایش مهرگان


سومین نمایش رپرتوار «مونوگهان»، نمایش «ای کاش زودتر فهمیده بودم آن‌چه در چشمان‌ات می‌گذشت» کارِ روزبه حسینی، سرپرست گروه «وَ ناگهان» و رپرتوار «مونوگهان» است که در خانه‌ی نمایش مهرگان، فقط یک شب روی صحنه خواهد رفت.

شنبه ۲۴ آذر‌ماه ساعت ۲۰ نمایش «ای کاش زودتر فهمیده بودم آن‌چه در چشمان‌ات می‌گذشت» با نویسندگی، طراحی و کارگردانی روزبه حسینی، در خانه‌ی نمایش مهرگان، روی صحنه خواهد رفت. این نمایش را روزبه حسینی حدود یک دهه پیش برای یک بازیگر زن نوشته، و آذرماه امسال آن را برای «سیما شکری»، و با توجه به خصوصیات، توانایی‌ها و به نوعی با نگاهی روانشناسانه به این بازیگر بازنویسی کرده است.

سیما شکری که به معنای متعارفِ بازیگری تنها بازیگر این نمایش است، پیش از این در نمایش «سیم و سرمه»، مهرماه سالِ جاری، با روزبه حسینی همکاری داشته است، و برای سومین‌بار همکاری خود با گروه «وَ ناگهان» را  تجربه می‌کند. لازم به ذکر است طبق گفته‌ی کارگردان و طراحِ نمایش، در شیوه‌ی اجراییِ «ای کاش زودتر فهمیده بودم …»، «نسترن طاها» که از اعضای جوانِ کارگاه بازیگری و نویسندگی «و ناگهان» است در بازیِ بدونِ کلام، صدای شاعر با اجرای خود نویسنده، و سه بانوی موزیسین، در جهانِ زنانه‌ی این نمایش حضور دارند که عناصرِ دیگرِ سازنده‌ی جهانِ این متن خواهند بود؛ «آوا اعرابی» نوازند‌گی ویلن‌سل، کیمیا صرافی نوازند‌گی دف و شیوا احمدی‌سپهر سولویِ آوازِ این نمایش را برعهده دارند.

دیگر عواملِ این نمایش عبارتند از:

مدیر اجرا: صبا آزادی، مدیر تولید و تبلیغات: علیرضا یزدانی اسفیدواجانی، گروه کارگردانی: نسترن طاها، امیرحسین علی‌پور، طراح اقلام تبلیغاتی گرافیک: پانته‌آ قاسمی، طرّاح پوستر دوم: سپهر علی‌مردانی، ساخت اقلام تصویری تبلیغات: علی ضیابیگی، تبلیغات مجازی: نسترن خدادوست، عکاسان: رسول نورمحمدزاده، مجری طرح: گروه فیلم و تئاتر «و ناگهان».

نمایش «ای کاش زودتر فهمیده بودم آن‌چه در چشمان‌ات می‌گذشت»، شنبه ۲۴ آّذر‌ماه ساعت ۲۰ ، تنها برای یک بار در تماشاخانه‌ی مهرگان اجرا خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *