بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان :

تمرین جان‌بخشی به اشیا در کارگاه «دنیای کاغذی»


 

ورک شاپ «دنیای کاغذی» با حضور گری فریدمن فعال تئاتر کودک و عروسکی از استرالیا، شنبه ۱۱آذرماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، گری فریدمن که سومین دوره است در این رویداد حضور دارد در این ورک‌شاپ از کشف دنیای بیرونی و درونی اشیا گفت و تاکید کرد: این کشف موجب افزایش خلاقیت و پیشرفت انسان‌ها می‌شود.

این کارگردان انیمیشن که خود ابداع‌گر این روش است، افزود: باید زندگی را از جنب و جوش ذهن انسان‌ها به اشیا منتقل کنیم و به آن‌ها هویت بدهیم.

وی با این توضیح که جان‌بخشی به اشیا حالت روحی دارد و این اتفاق به صورت ناخودآگاه پیش می‌آید به عنوان نمونه گفت: همیشه یک عروسک‌گردان در اختیار عروسک است. بگذاریم این حس ناخودآگاه به وجود آید و بدون آن که متوجه باشیم به عروسک جان ببخشیم.

گری فریدمن که در آغاز این کارگاه از حاضران خواسته بود از اشتیاق‌های خود در زندگی بگویند، تصریح کرد: یکی از از اصلی‌ترین اشتیاق‌هایم در زندگی کمک کردن و آموزش مهارت‌هایم به علاقه‌مندان است. تا از این مهارت‌ها در آموزش و حتی درمان بهره ببرند. خوشحالم در این جشنواره شرکت دارم و در ورک شاپ ایده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

این کارگاه با معرفی حاضران و بهانه و اشتیاق آن‌ها به زندگی آغاز شد و در ادامه برای آموزش تمرکز، فعالیت ذهنی همراه با موسیقی صورت گرفت و با تولید اثر هنری با کاغذ پایان یافت.

کارگاه «دنیای کاغذی» با حضور گری فریدمن از استرالیا یکشنبه ۱۲ آذر نیز ساعت ۹ برگزار خواهدشد. این هنرمند در بیش از ۵۰ جشنواره تئا‌تر، کارگاه آموزشی برگزار کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *