جلسه نقد و بررسی نمایش «خدایگان» برگزار شد


روز شنبه، ۲۱ مهرماه پس از اجرای ویژه هنرمندان نمایش «خدایگان» ، جلسه نقد و بررسی این نمایش در مرکز تئاتر مولوی برگزار شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، روز شنبه ۲۱ مهرماه، مرکز تئاتر مولوی با اجرایی ویژه و خارج از برنامه نمایش «خدایگان» میزبان هنرمندان و اهالی تئاتر و سینما و نیز دانش آموختگان و دانشجویان تئاتر بود.

بنا بر این گزارش هنرمندانی چون دکترناصر آقایی، دکترحسین فرخی، جمشید جهانزاده، جوادروشن، دکتر رفیق تصرتی، دکتر پرستو محبی، امین عظیمی، دکتر آزاده گنجه و… در روز شنبه ۲۱ مهرماه به دیدن نمایش «خدایگان» نوشته وودی آلن و به کارگردانی رحمت امینی، نشستند.

سپس جلسه نقد و بررسی این اثر با حضور دانشجویان و منتقدان و عوامل کار در تئاتر مولوی برگزار شد.

در این جلسه دکتر آزاده گنجه ، امین عظیمی، دکتر محبی و دکتر نصرتی به عنوان منتقد در کنار کارگردان نمایش به نقد این اثر پرداختند.

در ابتدا امین عظیمی با اشاره به تفکر وودی الن و پرسش های بنیادی او نسبت به هستی و خدا پرداخت و در ادامه مولفه های بنیادی اثر را مورد بررسی قرار داد. از نگاه او متن، مولفه ی های پست مدرن را درون خود دارد و در اجرا کارگردان با اینکه نگاه کلاسیک به اثر دارد، مولفه ها در این بستر به چالش کشیده می شوند.

در ادامه دکتر محبی به ویژگی های متاتئاتر پرداخت و اینکه متن تحت تاثیر زمانه خودش از یک طرف و از سوی دیگر درگیر شوخی های پست مدرنیسم می شود. ایشان در شیوه ی اجرایی به ترکیب عناصر روحوضی و تئاتر کمدی پرداخت که در کل اثر قابل درک بود.

سپس دکتر نصرتی نیز در این گفتگو  اجرای این اثر را سطحی اما موفق دانست و در این مورد بحث کرد که چه اندازه فضای وودی الن در این اجرا سیاست زدایی شده است.

در ادامه نیز دکتر گنجه در این گفتگو  به عنوان مجری و منتقد در کنار دیگر منتقدان و دکتر امینی به بحث پرداختند. سپس برخی از دانشجویان نظرات خود را در مورد اجرای نمایش بیان کردند و با منتقدان به گفتگو پرداختند.

علاقه‌مندان برای دیدن نمایش «خدایگان» که هر روز –به جز شنبه ها- در ساعت ۲۰ به صحنه می‌رود، می‌توانند به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به آدرس خیابان انقلاب، خیابان۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *