جوانمرد: نباید حکایت از گروه های شهرستانی را از خاطر برد


مدیرکل هنرهای نمایشی به همراه مدیر تماشاخانه سنگلج و مدیر روابط عمومی این تماشاخانه، سه شنبه ۲۷ اسفندماه، با حضور در منزل عباس جوانمرد، با این پیش کسوت بازیگری و کارگردانی تئاتر، دیدار کردند.

جوانمردبه گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، طی این دیدار، حسین طاهری، با بیان اینکه در آموزش عالی تئاتر، تصمیم داریم با برنامه ریزی هایی، تئاتر را از دبستان ها شروع کنیم، خاطرنشان کرد: درصددیم برخی کارهای حرفه ای و نمایشی پایتخت را برای اجرا به شهرستان های مختلف دعوت کنیم و کارهای خوب جوانان خلاق شهرستانی را در تهران روی صحنه خواهیم آورد.

در ادامه عباس جوانمرد بر حمایت مسئولان از جوانان، گروه ها و هنرمندان بااستعداد شهرستانی، تاکید کرد.

او ابراز امیدواری کرد در سال پیش رو و در سیاست های جدید مرکز، از جوانان حمایت ویژه ای صورت گیرد و ادامه داد: نباید حمایت از گروه های شهرستانی و بچه های بااستعداد در شهرستان ها را از خاطر برد. متاسفانه آن ها به دلیل نبود امکانات مناسب و کافی در شرف خشکیدن هستند و ممکن است استعدادشان هرگز بارور نشود.

جوانمرد با بیان این نکته که باید هر روز تازه تر بشویم، تاکید کرد: نباید فکر کنیم در کاری که در حوزه تئاتر انجام می دهیم، به انتهای مسیر رسیده ایم. ما باید هر روز تازه تر بشویم و طبق زمانه پیش برویم. حتی گاهی ممکن است زمانی برسد که شاگردانمان از ما جلوتر بزنند.

جوانمرد در بخشی دیگر از سخنانش، بیان کرد: باید بدانیم هنر هیچ وقت انتها ندارد و همیشه باید با عشق وارد این عرصه بشویم. عشق، صداقت می خواهدو اگر صادق باشیم، مطمئن باشید به آنچه می خواهیم، می رسیم. ما نباید متفرعن و از بالا به همه چیز نگاه کنیم و فکر کنیم همه چیز باید زیر دست ما باشد و ما مثل فرمانده مدام حکم برانیم. فراموش نکنیم تئاتر یک کار گروهی است که همه در آن سهم دارند.

در ملاقات صبح امروز مدیرکل هنرهای نمایشی با عباس جوانمرد، این هنرمند ابراز امیدواری کرد در سال آینده یک ورک شاپ یا سمینار برگزار شود که از آن طریق، جوانمرد اطلاعات و تجربه هایشان را به گوش نسل جوان و حتی اهالی حرفه ای تئاتر برساند.

در همین خصوص نیز مدیرکل هنرهای نمایشی ابراز علاقه کرد از تجریبات عباس جوانمرد در تشکیل گروه های جدید تئاتر و مدیریت تئاتر استفاده کندتا ویتجربیاتش را در اختیار نسل جوان قرار دهد.

در این دیدار جوانمرد بر اهمیت توجه به تماشاخانه سنگلج نیز تاکید کرده و گفت: امیدوارم در تلاش جدی و مستمر، سالنی که قرار بود به سالن قبلی این تماشاخانه اضافه شود، به زودی تاسیس و راه اندازی بشود و همین طور پروژه احداث پارکینگ برای سهولت در رفت و آمد تماشاگران به نتیجه برسد.

او در پایان پیشنهاد کرد: از تمام سالن های بلااستفاده تئاتر در هر نقطه از تهران، بهره برداری و استفاده صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *