حاشیه هایی از هشتمین روز جشنواره تئاتر فجر


سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مثل هر رخداد هنری و اجتماعی با حاشیه هایی همراه است ، حاشیه هایی که خواندن آنها هم برای مسئولین و هم برای مخاطبین و  رصد کنندگان فرهنگی و هنری خالی از لطف نیست .

حاشیه نگاری های اختصاصی خبرنگاران تئاتر فستیوال را هر روز دنبال کنید .

حاشیه های روز هشتم

تئاتر فستیوال

 – داغ ترین روز سی و سومین جشنواره تئاتر فجر امروز با سه نمایش ” عزیز شنگال ” ، ” هم هوایی ” و ” ایران – استرالیا ” رقم خورد که با استقبال زیاد مردم مواجه شد .

– در ابتدای نمایش ” عزیز شنگال ” قطب الدین صادقی کارگردان نمایش با میکروفن بدون آن که بر روی سن بیاید ، آزادی کوبانی را به تماشاگران تبریک گفت که باعث تشویق فراوان تماشاگران در سالن شد .

– همچنین قطب الدین صادقی گفت : به دلیل مسائل فنی ، نمی توانیم همه میزانسن ها را اجرا کنیم .

– حمید شاه آبادی معاون وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مریم معترف ، مهدی تقی نیا ، رضا بهبودی ، کوروش نریمانی و گروه نمایشی کشور روسیه به دیدن اجرای اول نمایش ” عزیز شنگال ” نشستند .

– امشب نمایش ” هم هوایی ” با بیست دقیقه تاخیر به همراه بالانویس به روی صحنه رفت ، اگر از بالانویس برای تمامی نمایش های بخش بین الملل استفاده می شد ، بحثی نیست ولی متاسفانه نمایش های خارجی تاکنون بدون بالانویس اجرا شده اند .

– دکتر علی مرادخانی ، دکتر محمدرضا خاکی ، بهاره رهنما ، فرزین محدث ، شهروز دل افکار ، ایمان اسکندری و عبید رستمی به تماشای نمایش ” هم هوایی ” نشستند .

– تقسیم بندی ناعادلانه بلیت در جشنواره تئاتر فجر همچنان ادامه دارد ، این اتفاق امشب باعث شد که نگار عابدی و فرزین محدث از هنرمندان محترم تئاتری در صف خبرنگاران و میهمانان ویژه منتظر بمانند ! این در حالیست که مسئولین ، علیرضا امینی کارگردان جوان و تازه کار سینما را بدون هیچ مشکلی به سالن نمایش راه دادند !!

– ” سایه سار سکوت ” به کارگردانی محمدرضا عطایی فر در تماشاخانه باران با استقبال کمی از تماشاگران مواجه شد ، در این اجرا بلندگوهای نمایش مشکل داشتند و تا پایان اجرا نیز این مشکل برطرف نشد .

– همانطور که قبلا پیش بینی کردیم ، فرزاد حسنی مجری مراسم اختتامیه سی و سومبن جشنواره بین المللی تئاتر فجر شد .

 – کیهان ملکی و نوید محمد زاده از نمایش ” یک زندگی بهتر ” به کارگردانی شهاب حسین پور دیدن کردند.

– خسرو شهراز ، نگار عابدی و علیرضا امینی ( کارگردان سینما ) به دیدن نمایش ” پپرونی ” به کارگردانی مسعود طیبی نشستند ، شنیده ها حاکیست که خسرو شهراز از این نمایش ناراضی بود .

– سپیده خمسه نژاد نویسنده نمایش ” پپرونی ” سال گذشته با نمایشنامه ” کوپن ” در جشنواره تئاتر فجر شرکت کرده بود .

– گاف های بازیگران نمایش ” پپرونی ” در حین اجرا با کمال تاسف مورد تمسخر تماشاگران قرار گرفت .

– نمایش ” مسافر راه شیری ” به کارگردانی رضا جوشعار ، نمایشی برای گروه سنی کودکان بود که متاسفانه تعداد تماشاگران آن در سانس اول اجرا حتی به یک ردیف هم نرسید !

۱۵ نظر ثبت شده است .

 1. parsa گفت:

  dadash bi khiyale in harfa sho . vaqti hishki be shooret ehteram nemizare ,unvaqt bayad begi shoor kiloo chand !!!!

 2. امیر گفت:

  خیلی بد بود ، هر لحظه می خواستم سالن رو ترک کنم ولی حیف که شعورم می گفت این کار خیلی بی شعوریه .

 3. ziba گفت:

  bazia faqat mikhan alaki az kara eshkal begiran. engari age begi kar zaeife kelas dare .

 4. piterpan گفت:

  عزیزشنگال، من، پپرونی،بوقلمون،الیور تویست جزو ۵ تا کار خوب بودن ازبین کارهایی که دیدم . مطمئن هستم این چند تا کار حتما جزو کاندیداها هستن . ممنون از سایت فستیوال تاتر

 5. مریم گفت:

  من که خودم رو معرفی کردم جناب نمیدونم اسمتون چیه ولی بهتر شما هم خودتون رو معرفی کنید وگرنه میشه حدس زد از طرف چه دیدگاهی حضور دارید .

 6. مسعود طیبی گفت:

  مسعود طیبی هستم ارداتمند همه دوستان و بزرگواران بر من حقیر ببخشید ایرادات اجرا را بماند که کسی نمی داند در این اثر چه گذشت … دوست عزیز به جای تهمت زدن به خانم زندی که تا به حال سعادت آشنایی با ایشون رو نداشتم و به جای جو سازی با خود بنده صحبت کنید رو در رو و از ایرادات کار بگید تا به دیده منت مشکلات اثر را بر طرف کنم با تشکر فراوان

 7. مریم گفت:

  خیلی خیلی عذر میخوام همکاران عزیز، واقعا نوشته هاتون بر مبنای شنیدارتون هست و معلومه به خاطر اینکه ناگاهها به سمت شما بیاد حرفهای غیر رسمی میزنید … من هر دو اجرای نمایش پپرونی رو دیدم اولین اجرا بسیار شلوغ بود و کار با توجه به ضعفهایی که همه کارها داشتن و کار پپرونی هم خارج از این چارچوب نیست، اماکار تمیز و خوبی بود بازیگرها بدون اشتباه اجرای اول رو رفتن و در اجرای دوم بدلیل یکدست بودن تماشاگرها واقعااجرای خوبی رو شاهد بودیم . نمایش پپرونی هرچند در طراحی صحنه ضعفی داشت اماجزو کارهای خوبی بود که اجرا شد ، و تماشاگر راضی از سالن بیرون رفت. مخصوصاباید به بازیهای خوب اشاره کرد به خصوص بازی خوب و روان آقای میرطاهری … من مریم زندی زاده هستم خبرنگار بخش هنری

  • BABY GIRL گفت:

   شمایی که میگی کار رو دوبار دیدی اصلا تابلو نیستی که جزو خود گروهی اااا !!!! راحت باشش ….

   • piterpan گفت:

    تو هم داداش، آبجی تابلو هستی بااین گروه مشکل داری ،بیخیال تئاتر خوبی بود خداییش . راحت باشش

  • piterpan گفت:

   با شما کاملا موافقم . مسعود میرطاهری از بازیگرهای خیلی قوی و شناخته شده هست که من بازیش در، نوشتن در تاریکی یعقوبی و گلن گری گلن راس پارسا پیروزفر از یادم نمیره .

 8. مجید گفت:

  با سلام به نظرم خبرهاتون رو بر اساس شنیده هاتون ننویسید . نمایش پپرونی یه نمایش خوب بود که ما تونستیم بعد از چند روز یه کار خوب ببینیم . نظر بازیگر الیور توییست هم محترم اما متعلق به خودشونه .. کار خیلی خوب و شریفی بود نمایش پپرونی و بازیگرها هم گاف ندادن تماشاگرها دقیقا به دیالوگها میخندیدن . اتفاقی که بین بازیگرها افتاد همه درست بود یعنی چی گاف وقتی شما نمایش رو ندیدین . تمناشاگر امروز ما متاسفانه به هر چیزی میخنده اینم از صدقه سر کارهای بسیار بد و طنزی هست که تو همه کارها وجود داره .پپرونی جزو کارهای خوبی بود که ما دیدیم

  • خسروشهراز گفت:

   چند دقیقه ی پیش مسعود طیبی دوست داشتنی جوان برازنده ای که این روزهابا شوق وذوق وصف نشدنی به تئاتر فکر می کند تلفنی با من تماس گرفت وخبری داد که متاسفم کرد . خبر اظهار نظر من در مورد کارش که دیشب نظاره گرش بودم . کاری که با وجود سانسور اتفاقات متن توانستم باهاش ارتباطی دوست داشتنی برقرار کنم از طراحی صحنه خوب و منطقی بازیهای خوب روان تمامی بازیگران اشراف کارگردان به مقوله مشگلات خانواده لذت بردم بدینوسیله ضمن تکذیب موارد اشاره شده ازجانب اینجانب اعلام می کنم تا این لحظه هیچگونه اظهار نظری در خصوص جشنواره و کارهای اجرا شده بویژه نمایش ( پپرونی ) با هیچ رسانه و سایتی نداشته م . از مدیریت محترم سایت تاتر فستیوال استدعا می کنم ضمن بررسی موضوع نسبت به حذف خبر مربوطه اقدام فرمایند . برای تمام دوستان هنرمندم در این جشنواره آرزوی موفقیت دارم

   • بهزاد گفت:

    استاد این حرف را نزنید لطفا .من خودم پشت شما نشسته بودم و شنیدم که شما به یک آقای مسن هم گفتید که اگر رودربایستی نداشتم یک ربع پیش سالن را ترک می کردم . انصافا از کار ناراضی بودید دیگه !!!

    • piterpan گفت:

     پس شما آقا بهزاد کلا نیومده بودی کار ببینی داداش بیشتر گوش و حواستبه آدمها بوده ، خیلی جالبه که تو اجرایی که جناب شهراز بودن بازیگر خوب الیورتویست که من هم تو اون اجرا بودم بسیار اجرا خوب و عالی بود و قوی بود و جالبه همه بدون حرف زدن داشتن کار رو میدیدن . آقای بهزاد خیلی کارت درسته . ممنون از سایت فستیوال تاتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *