حداد: ضرورت تاسیس و ایجاد کمپانی‌های تئاتر در ایران احساس می‌شود


رضا حداد سرپرست ˝ کمپانی تئاتر آفتاب˝ از اعلام برنامه کارگاه‌ها و اجراهای این کمپانی از اول اردیبهشت خبر داد.

رضا حداد

به گزارش تئاتر فستیوال ، کمپانی تئاتر آفتاب در بهمن ماه سال گذشته اولین دوره کارگاه‌های آموزشی خود را با حضور یاروسلاو فرت مدیر انستیتو بین‌المللی گروتوفسکیو در راستای معرفی گروتفسکی کارگردان جهانی تئاتر آغاز کرد.

برنامه کارگاه‌ها و اجراهای این کمپانی از اول اردیبهشت اعلام خواهد شد.

او درباره ی ضرورت تاسیس کمپانی خصوصی گفته است: ضرورت تاسیس و ایجاد کمپانی‌های تئاتر در ایران احساس می‌شود. در همه جای دنیا وظیفه تولید تئاتر بر عهده این کمپانی‌ها گذاشته شده است اما در ایران این وظیفه بر عهده مرکز هنرهای نمایشی است که نهادی دولتی به حساب می‌آید.

درباره ی این کمپانی گفته می شود که برنامه‌ریزی‌ها برای تدوین اساسنامه این کمپانی انجام شده و صحبت‌هایی هم با علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد انجام شده که مثمرثمر بوده است. حداد امیدوار است که طی ۳ – ۴ سال آینده بتواند این کمپانی را به صورت کامل به بهره برداری برساند.

حداد ادامه داد: قرار است با کارگردان‌های به نام دنیا ورک‌ شاپ‌های تخصصی و بین المللی در ایران برگزار کنیم چون معتقدیم فاصله آموزش ما با دنیا بسیار زیاد است و ایرانی‌ها از متدهای به روز دنیا در زمینه تئاتر فاصله بسیاری دارند.

علاوه بر تولید آثار مشترک بین ایران و کشورهای خارجی قرار است یک مدرسه تئاتر به شکل حرفه ای نیز دایر شود که فعلا در مرحله تحقیق قرار دارد این اقدام از دیگر چشم اندازهای این کمپانی برای سال ۹۳ به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *