حضور بازیگر برنده ی اسکار در “برادوی”


هلن میرن که برای فیلم «ملکه» برنده اسکار شده در نمایش «مخاطب» بازی می‌کند.

هلن میرن

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از برادوی ، هلن میرن، بازیگر بزرگ بریتانیایی به برادوی می‌رود تا نقش سال ۲۰۱۳ خود در نمایش «مخاطب» را که در وست‌اند روی صحنه رفته بود، دوباره زنده کند. او در آن نمایش نقش ملکه الیزابت دوم را بازی کرده بود.

«مخاطب» زندگی ملکه الیزابت دوم را از سال ۱۹۵۲ تا شصت سالگی ملکه بودنش در سال ۲۰۱۲ دنبال می‌کند. ملکه بریتانیا بیش از نیم قرن با چهره‌های مختلف از جمله وزرای بریتانیا در محافل خصوصی و عمومی در قصر باکینگهام حضور داشته است.

 پیتر مورگان کارگردان این نمایش قرار است “مخاطب” را سال ۲۰۱۵ در نیویورک روی صحنه برود. میرن گفته است که از اواسط ماه ژانویه سال آینده میلادی تمرین‌های خود را شروع می‌کند. پیش‌نمایش‌های این اثر از ماه فوریه شروع می‌شود و افتتاحیه آن در ماه مارس در سالن تئاتر شوبرت برپا می‌شود.

در این نمایش پرده از این دیدارهای مخفیانه برداشته می‌شود و پیتر مورگان قصد دارد برای اجرای نیویورک، شخصیت تونی بلر را هم به نمایش اضافه کند، این در حالی است که در اجرای لندن بلر حضور نداشته است.

پیتر مورگان فیلمنامه «ملکه» را سال ۲۰۰۶ نوشت که در آن هم میرن نقش ملکه الیزابت دوم را بازی می‌کرد، میرن برای همین فیلم برنده اسکار بازیگری شد.

میرن برای بازی در نمایش‌های «یک ماه در ییلاق» و «رقص مرگ» نامزد جایزه تونی شده است. او در لندن در نمایش‌های «دندان‌ها و لبخندها»، «مرغ دریایی»، «هنری ششم»، «دختر غران»، «آینه دوطرفه» و «یک جور قصه عشقی» بازی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *