حضور قدیمی‌ترین گروه نمایش‌های آیینی اندونزی در هفدهمین جشنواره آیینی و سنتی


گروه «وایانگ» از مهم‌ترین گروه‌های آیینی کشور اندونزی که مهمان پنجمین سمینار بین‌المللی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی است، اجرایی آیینی را نیز که جنبه‌های پژوهشی ارزشمندی را دارد در بخش‌های مهمان بین‌الملل جشنواره به صحنه خواهد برد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ستاد اطلاع رسانی هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، نمایش «رامایانا» به کارگردانی سی دیا محصول گروه وایانگ از کشور اندونزی قرار است در نخستین روز هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در تالار محراب به صحنه برود.

این نمایش که شیوه اجرایی آن تکنیک سایه است، داستان پادشاهی به نام رامانا است که پسرش به همراه فرزند و همسرش تصمیم می‌گیرد زندگی دربار را رها کرده و به جنگل برای زندگی کردن در طبیعت برود اما این اقدام خوشایند پادشاه پدر نیست و تصمیم می‌گیرد که آنها را با راه‌های جنون آمیز به دربار بازگرداند که در این راه اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد.

بازیگران این نمایش سی دی آرتا، سوپریانتو، ویگونا،‌مورتیکا و پورنامیا هستند.

گروه «وایانگ» از مهم‌ترین گروه‌های نمایشی آیینی کشور اندونزی است که سابقه حضور در رویدادهای بین‌المللی متعددی را دارد.

گروه «وایانگ» که میهمان پنجمین سمینار بین‌المللی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی است این اجرای آیینی را نیز که جنبه های پژوهشی ارزشمندی را دارد در بخش میهمان بین الملل جشنواره به روی صحنه خواهد برد.

هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به ریاست علی نصیریان و دبیری داود فتحعلی‌بیگی از چهارم تا ۱۰ شهریورماه در تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *