حضور کارگردانان نام آشنا در سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر


سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش‌های مختلف خود میزبان چهره‌ها و کارگردان‌های شناخته شده تئاتر ایران از نسل‌های مختلف است، که آثار خود را در این دوره از جشنواره به صحنه می‌برند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، چهره های شناخته شده و همچنین کارگردان های جوان تئاتر که هر کدام با آثاری که به صحنه برده اند جایگاه خاصی را در تئاتر ایران به خود اختصاص داده اند، در بخش های مختلف سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارند.

جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر در بخش های «چهل سالگی انقلاب»، «مسابقه بین‌الملل»، «مسابقه ایران – دو» و «مهمان» پذیرای کارگردان های شناخته شده تئاتر ایران از نسل های مختلف است.

در بخش «چهل سالگی انقلاب» نام هنرمندان شناخته شده ای دیده می شود که آثار خود را با مضامین مربوط به پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین دفاع مقدس به صحنه می برند.

هادی مرزبان با نمایش «آهسته با گل سرخ» اثر استاد اکبر رادی، حمیدرضا آذرنگ با نمایش «خنکای ختم خاطره» و کوروش زارعی با نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند» از هنرمندان شناخته شده ای هستند که آثار خود را در بخش «چهل سالگی انقلاب» سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می کنند.

جشنواره سی و هفتم تئاتر فجردر بخش «مهمان» خود پذیرای دکتر علی رفیعی کارگردان و طراح مطرح تئاتر ایران است که نمایش «خانه برناردا آلبا» را در این بخش به صحنه می برد.

بهروز غریب پور با اپرای «عشق»، امیر دژاکام با نمایش «مکبث» و منیژه محامدی با نمایش «تبرئه» از دیگر چهره‌های شناخته شده کارگردانی تئاتر ایران هستند که در بخش «مهمان» این دوره از جشنواره حضور دارند.

در این بخش هنرمندان شناخته شده نسل دیگری از کارگردانی تئاتر در ایران نیز همچون علی اصغر دشتی با نمایش «نامبرده»، جابر رمضانی با نمایش «موی سیاه خرس زخمی»، نصیر ملکی جو با نمایش «طناب»، شهاب آگاهی با نمایش «پرومته – طاعون» و کوروش سلیمانی با نمایش «خرده نان» دیده می شوند.

بخش «مسابقه ایران – دو» جشنواره سی و هفتم تئاتر هم شاهد حضور هنرمندانی چون رضا صابری از چهره‌های با سابقه و شناخته شده تئاتر استان خراسان رضوی است که در این دوره از جشنواره تئاتر فجر نمایش «دریاچه قو» را به صحنه می برد.

در این بخش، کارگردان‌های جوانی که آثارشان در یک سال گذشته تئاتر ایران مورد توجه مخاطبان و منتقدان تئاتر قرار گرفته بود نیز حضور دارند؛ هنرمندانی همچون محمد برهمنی با نمایش «زندگی در تئاتر»، سهیل ساعی با نمایش «افرا یا روز می گذرد»، احسان جانمی با نمایش «افرا» از اصفهان و «عند از مطالبه» سامان خلیلیان. البته در این بخش کوروش سلیمانی با نمایش «خرده نان» نیز که از آثار بخش مهمان جشنواره سی و هفتم است، حضور دارد.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش «مسابقه بین الملل» خود میزبان چند کارگردان شناخته شده تئاتر ایران است. آرش دادگر با نمایش «او» و پیام دهکردی با نمایش «مرگ و پنگوئن» از جمله هنرمندان با سابقه ای هستند که در بخش «مسابقه بین الملل» این دوره از جشنواره حضور دارند. نمایش «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ، از آثار بخش «چهل سالگی انقلاب» نیز در «مسابقه بین الملل» جشنواره سی و هفتم به صحنه می رود.

همچنین در این بخش هنرمندانی چون فرهاد فزونی با نمایش «دستور العمل های پرواز برای خدمه و خلبان»، مهران رنجبر با نمایش «استیو جابز» و سیاوش بهادری راد با نمایش «ابلوموف» حضور دارند.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش‌های خود میزبانی تعدادی از کارگردان های مقیم شهرهای مختلف کشور و همچنین کارگردان جوان تئاتر تهران را هم بر عهده دارد که با آثار خود در این جشنواره شرکت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *