نامه سرگشاده کانون کارگردانان خانه تئاتر به معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد:

از استمرار مدیریت مهندس مهدی شفیعی حمایت می کنیم.


کانون کارگردانان خانه تئاتر طی نامه ای سرگشاده به محمد مجتبی حسینی ، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از استمرار مدیریت مهندس مهدی شفیعی به عنوان مدیر اداره کل هنرهای نمایشی حمایت کرد .

تئاتر فستیوال

طی گفت و گوی خبرنگار تئاتر فستیوال با دکتر مسعود دلخواه رئیس هیئت مدیره کانون کارگردانان خانه تئاتر ، وی با بیان اینکه در شرایطی که شایعات در رابطه با تحولات مدیریت شنیده می شود و با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق اعضای کانون کارگردانان خانه تئاتر ، آقای شفیعی را به عنوان یک مدیر صادق ، شفاف و حامی می شناسد ، از نگارش نامه ای سرگشاده به محمد مجتبی حسینی معاون ، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت حمایت از استمرار مدیریت مهندس مهدی شفیعی به عنوان مدیری دلسوز و باصلاحیت خبر داد .

در متن نامه سرگشاده کانون کارگردانان خانه تئاتر به معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد که دکتر مسعود دلخواه برای انتشار در اختیار تئاتر فستیوال قرار داده ، چنین آمده است :

“حضور محترم جناب دکتر سید محمد مجتبی حسینی

معاون محترم هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جناب دکتر حسینی:

در شرایط موجود و در میان امواج شایعات مبنی بر احتمال تغییر و تحولات در سطوح مدیریت های وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی، اینجانبان، اعضای هیات مدیره کانون کارگردانان خانه تئاتر، لازم دیدیم و احساس مسئولیت کردیم که نظر مشورتی خود را در رابطه با اهمیت تداوم و ثبات مدیریتی در حوزه هنرهای نمایشی و شخص مدیر کل محترم مرکز هنرهای نمایشی، جناب مهندس مهدی شفیعی به اطلاع حضرتعالی برسانیم:

همگان میدانیم که تئاتر ما در سطح ملی دچار نابسامانی و معضلات حل ناشده بسیاری است که مهمترین اصل غلبه بر نابسامانی ها و رسیدن به شرایطی پایدار، تاکید بر ثبات و حفظ مدیر کارآمد و درستکار است.

بنابراین همانگونه که وظیفه ی اهالی تئاتر حکم میکند که با نگاه نقادانه و مسئولانه، کاستی ها و ضعف های کنونی تئاتر را مورد نقد و بررسی قرار دهند، لازم است که سیاست های درست و مثبت را نیز مورد ارزیابی و حمایت قرار دهند.

بنابر همین اصل، اینجانبان( اعضاء هیات مدیره کانون کارگردانان خانه تئاتر)، به عنوان نمایندگان بخش مهمی از اهالی تئاتر بر این باوریم که به همان نسبت که کاستی ها را می بینیم، باید نیمه پر لیوان را نیز دید و از سیاست های درست و نقاط قوت مرکز، بویژه مدیر مدبر و دلسوز آن حمایت کرد. بدین ترتیب، ما به دلیل راستی، صداقت، تدبیر و شفافیت کاری، رضایت خود را از جناب مهندس مهدی شفیعی و حمایت از استمرار مدیریت ایشان در مرکز هنرهای نمایشی را خدمت آن مقام محترم اعلام داشته، موفقیت بیش از پیش ایشان را در همدلی و همکاری با اهالی تئاتر خواهانیم .

با احترام

هیات مدیره و بازرسان کانون کارگردانان خانه تئاتر :

دکتر مسعود دلخواه ، سهراب سلیمی ، دکتر قطب‌الدین صادقی ، محسن حسینی ،  مسعود موسوی ، مریم معترف ، شکرخدا گودرزی ، محمودرضا رحیمی و مجید کریمی”

۱۴ نظر ثبت شده است .

 1. میرزایی گفت:

  یعنی همین ثباتی که در تئاتر وجود داره رو باید بریم خدا رو شکر کنیم و قدردان مدیریت آقای شفیعی باشیم … نشنیدم کاری از دستشون بر بیاد و انجام نداده باشن

 2. faranak گفت:

  baz jashnvare tamoom shod bayanie o harfbazi shooroo shod .. he he he

 3. ناشناس گفت:

  تئاتر خانواده ی کوچکی ست . از این که کسانی بر راس قدرت و تصمیم گیری هستند که هـــــیچ قدرت مدیریتی ندارند و نمی توانند جلوی دست های قدرت بیرونی رو بگیرند و تن به هر تصمیمی می دهند واقعا جای تاسف دارد . هر کسی که شایستگی دارد باید در قدرت باشد نه به واسطه ی پارتی بازی!

  • الف . جیم گفت:

   فقط خودتو دوروبریاتو عشقه ! امثال این آقایون!!! تو همه ی قسمت های اداری کشورمون سایه انداختن و برای همین هیچ چی تغییر نمی کنه

 4. تئاتر بوشهر گفت:

  ما هم حمایت می کنیم .

 5. ra...min گفت:

  khob in doostan hemayat nakonan ki mikhad hemayat kone !!
  har kasi tu in dore zamune faghat be fekre khodesho hezbesho goruhesho doro barihaye khodeshe …
  didam ke migam!!!!

 6. قربانی گفت:

  لطفا نظرات کارشناسان را مورد توجه قرار دهید

 7. ناشناس گفت:

  این نگاه باند و باندبازی و حزب و حزب بازی کی می خاد توی این مملکت تموم شه من نمی دونم واقعا !!!
  تا یک مدیر عوض میشه کاری نداره که پایین دستیش داره کار درست انجام میده یا نه ! چون خودش اومده باید همه ی دوروبریاشو عوض کنه و دوستای خودش رو بیاره سره کار !!!!!
  متاسفم واقعا ….
  حرفای پشت پرده زیاده … تئاتر فستیوال اگه جرئت انتشار داری منتشر کن … حیفه که نمیشه همه چیز رو گفت . واقعا باید به این وضعیت گریه کرد … کاش مسئولی به خودشون بیان

 8. ابوالفضل راعفی گفت:

  من هم با دیدن نیمه پر لیوان موافق هستم و از این بیانیه حمایت می کنم .

 9. ناشناس گفت:

  حالا مثلا کس دیگه ای بیاد قراره معجزه شه ؟؟؟؟

 10. تئاتری گفت:

  عالیه

 11. لیلا علیزاده گفت:

  متاسفانه کار صنفی توی این کشور جا نیافتاده و دیدن همین قدم های هرچند کوچک هم امیدوارکننده ست

 12. ف . حسینی گفت:

  درود بر شما .
  به نظر من ثبات مدیریتی بهترین راه حل شرایط ممکن هست و جناب مهندس شفیعی تا جایی که امکان داشتند تا به حال از گروه های شهرستانی ، تئاتر تهران و هنرمندان حمایت کردند . امیدوارم پاینده باشند .
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *