لخ مایفسکی در جشنواره تئاتر الف / معرفی داوران بخش پوستر


داوران بخش پوستر آزاد جشنواره بین المللی تئاتر الف که از ۲۷ آبان تا ۴ آذر در شهر تبریز برگزار می شود، معرفی شدند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر الف، بخش پوستر این جشنواره به صورت آزاد و با مدیریت کریم زینتی و با موضوع «اقوام با رویکرد صلح در فرهنگ و آیین» برگزار می شود.

برای ارزیابی آثار این بخش از جشنواره بین المللی تئاتر الف چهره های شناخته شده طراحی و گرافیک در عرصه داخلی و بین المللی تئاتر حضور دارند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است لخ مایفسکی رئیس بینال پوستر ورشو و مدیر هنرهای تجسمی لهستان، ایرج میرزا علیخانی عضو مؤسس انجمن طراحان گرافیک و عضو آرت دایرکتورز کلاب نیویورک و لادن رضایی گرافیست و استاد دانشگاه به ارزیابی آثار متقاضی حضور در بخش پوستر جشنواره بین المللی تئاتر الف بپردازند.

مایفسکی دارنده عنوان دکترای افتخاری از دانشگاه J.E.Pyrkene از جمهوری چک است. تخصص وی در طراحی پوستر، طراحی کتاب و تصویرگری است. آثار او در نمایشگاه های اختصاصی و گروهی بسیای در سراسر دنیا به نمایش درآمده و جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است. پوستر «شانزدهمین گردهمایی بین المللی آوازخوانان جاز» او به عنوان یکی از ۱۰۰ پوستر با ارزش اروپا و ایالات متحده آمریکا (از ۱۹۴۵ تا ۱۹۹۰) برگزیده شده است و بسیاری از کتاب هایش عنوان «زیباترین کتاب سال» را کسب کرده اند. مایفسکی سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی متعددی را در سراسر دنیا برگزار کرده است.

ایرج میرزا علیخانی از چهره های شناخته شده گرافیک ایران است که عضویت در هیأت مؤسس و اولین هیأت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی ایران، نماینده «انتشارات Graphis سوئیس» در ایران و عضویت در هیأت رئیسه «جشنواره فیلم‌های تبلیغاتی بال» به همراه حضور در هیأت های داوری جشنواره ها و فستیوال های مختلف را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

وی همچنین در عرصه داخلی و خارجی نمایشگاه های متعددی را برگزار و شرکت کرده است که نمایشگاه «نگاه ایرانی» در کشورهای پرو و بولیوی، نمایشگاه «لاهتی» فنلاند، بینال بین المللی پوستر در چین و بینال بین المللی پوستر در لهستان از جمله آن ها هستند.

لادن رضایی نیز عضویت در انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، حضور در نمایشگاه ها و مسابقات متعدد داخلی و بین المللی و کسب عناوین از تعدادی از آن ها، عضویت در هیأت انتخاب و هیأت داوران مسابقه متعدد تخصصی رشته گرافیک و همچنین چاپ کتب گوناگون داخلی و بین المللی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

وی به عنوان مترجم، مؤلف کتب و مقالات تخصصی در حوزه گرافیک شناخته می شود.

علاقه مندان برای اطلاع از فراخوان جشنواره و ثبت نام در این بخش می توانند به سایت worldpeace.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *