ساناز عبدالرزاق: بودجه جشنواره تئاتر عروسکی بسیار کم است !


به بهانه ی حضور نمایش عروسکی” دوئت چندش آور ” در جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان مصاحبه ای اختصاصی  با ساناز عبدالرزاق ، کارگردان این نمایش  انجام داده ایم که از جشنواره و مشکلاتشان گفتند.

20140215142022_41

نسترن داوودی – تئاتر فستیوال:   لطفاٌ بیوگرافی از خودتان برای ما بگویید ؟

ساناز عبدالرزاق : دانشجوی نمایش عروسکی در سوره هستم ، ۸ سال است که در زمینه تئاتر فعالیت می کنم. البته ۴ سال است که به طور مداوم در قسمت عروسکی کار می کنم ، قبل از آن بیشتر مشغول بازیگری و کار صحنه ای بوده ام.

داستان نمایش ” دوئت چندش آور”  از کجا شکل گرفت  ؟

–  نمایش “دوئت چندش آور ” تلفیقی از چند داستان تیم برتون است ، “پسر چشم میخی” ،” دختر جادو” ، “دختر خیره”  و  “روی پسر آلوده”  .

در واقع نمایش تلفیق چند داستان است که طرح از خودم و نویسنده کار آیدا مرادیان است . شخصیت های داستان همان شخصیت های داستان تیم برتون هستند و شخصیت پردازی بر اساس آن داستان ها است و نمایش در فضایی تاریک و ترسناک اتفاق می افتد .

نظر شما در رابطه با کیفیت جشنواره تئاتر عروسکی امسال چیست ؟

این جشنواره پس از دو سال برگزار شد و من امسال هنوز کاری  ندیدم. ولی از لحاظ قانونمندی از جشنواره قبلی خیلی بهتر است و تنها مشکل این جشنواره بودجه مالی آن است که متاسفانه زیاد تامین نمی شود .  بودجه در نظر گرفته شده برای اجرا نسبت به اینکه  کار، که یک کار عروسکی ست خیلی کم است. یعنی گروه باید چند برابر بودجه تعیین شده را هزینه ساخت عروسک کند ، که البته هنوز هیچ یک از گروه ها کمک هزینه ای برای اجرا نگرفته اند .

اسقبال مردم از جشنواره امسال چطور است ؟

– من متاسفانه اجراهای قبلی را بدلیل اینکه  تمرین داشته ایم، نتوانستم ببینم .

–  شما امسال اولین بار است که در این جشنواره شرکت می کنید ؟

– بله ، من در سالهای پیش همیشه عروسک گردان بوده ام .

–  تا کنون در چه جشنواره هایی شرکت کرده اید ؟

–  در دو دوره پیشین این جشنواره عروسکی  شرکت کردم و همچنین در جشنواره مبارک.

–  مشکل جشنواره امسال را در چه می دانید ؟

–  از لحاظ مالی به شدت مشکل داریم ، چون من نزدیک به یک میلیون تومان برای این نمایش هزینه کرده ام در حالیکه بودجه در نظر گرفته شده ، تنها ۳۰۰ هزار تومان است که حتی این هزینه هم هنوز بدست ما نرسیده است. البته این مشکل از جشنواره نیست، مشکل اینجاست که اصلا بودجه برای این جشنواره در نظر گرفته نشده است.

– ممنون از وقتی که در اختیار ما گذاشتید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *