دکتر مسعود دلخواه : “جهان انزوا” ؛ نمایشی جدی با رویکردی مناسب به متن و فعالیتی صادقانه است .  


نمایش “جهان انزوا” به کارگردانی رضا کوچک زاده به اجرای خود در تالاراستاد انتظامی خانه هنرمندان ایران پایان داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس اجرای نمایش “جهان انزوا” درمیان استقبال هنرمندان،اساتید،مدیران و اصحاب رسانه خاتمه یافت.

این نمایش که با حمایت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس تهیه و تولید شده و به شرایط کنونی خاور میانه و اعمال سیاست های استکباری حامیان تروریسم بین المللمی پرداخت با استقبال گروه کثیری از علاقمندان و مخاطبان تئاترکشور مواجه گردید.

دکتر مسعود دل‌خواه عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس که در اجرای پایانی به تماشای نمایش«جهان انزوا» نشست ، درباره این نمایش گفت: انتخاب متن، امتیاز بسیار خوبی برای این نمایش است؛ متنی تاثیرگذار و مربوط به وقایع تاریخ معاصر. و این موجب می‌شود تماشاگر بتواند با نمایش ارتباط برقرار کند.

وی در ادامه درباره کارگردانی نمایش عنوان کرد: کارگردانی نمایش، مینی‌مالیستی و بسیار استریلیزه بود و این نوع کارگردانی،کاملا متناسب با متن بود.

این مدرس بازیگری، درباره‌ی بازی‌های جهان انزوا گفت: بازی‌ها بسیار متمرکز بودند و این تمرکز به همان نسبت، سبب ایجاد تمرکز در تماشاگر هم می‌شد. نوع بازی‌ها و شیوه‌ی اجرایی نمایش باعث شد که حق مطلب به خوبی ادا شود. این را به گروه تبریک می‌گویم.

این بازیگر و مدرس نمایش دانشگاه در ادامه با اشاره به حال و روز کنونی تئاتر افزود؛ این روزها خیلی از تئاتری‌ها دنبال این‌اند که در تئاتر چه بفروشند و چگونه پول بیشتری به دست آورند. این وضعیت، تئاتر ما را به تجارتی چیپ و سبک تبدیل کرده است. اتفاقی که متاسفانه حتا برای کارگردان‌های حرفه‌ای و شناخته‌شده‌ی ما هم افتاده است. در این شرایط، وقتی کاری چنین می‌بینیم، کاری با یک متن جدی، با روی‌کردی مناسب به متن و اساسا فعالیتی صادقانه، فکر می‌کنم باید به درستی از آن حمایت شود. و باید به گروه تبریک گفت. مسیر تئاتر ما کاملا منحرف شده و چنین کارهایی می‌تواند کمک کند به مسیر درست بازگردیم.

گفتنی است دکتر فرهاد ناظرزاده، دکتر بهزاد قادری، استاد قباد شیوا، محمود حسینی‌زاد، دکتر محمدرضا خاکی، دکتر عطا کوپال، دکتر مسعود دل‌خواه، دکتر سعید اسدی، دکتر اعظم راود راد ،دکتر محمدعلی خبری رضا سرور، کوروش نریمانی، علی‌اصغر دشتی، شیوا مقان‌لو،امین بهروزی، نازنین احمدی . شیرین یزدان‌بخش، هوشنگ قوان‌لو، امیرکاوه آهنین‌جان، کوروش سلیمانی، محمد ساربان، میثم کیانی، افشین خورشیدباختری، جابر رمضانی، محمد مختاری، صهبا منیرزاد، فرهاد مهدوی، رضا آشفته، یوسف حاتمی‌کیا، بهزاد صدیقی، قاسم غریفی، منوچهر اکبرلو، رسول نظرزاده، علی‌اصغر راسخ راد، نریمان افشاری، کریم اکبری مبارکه، علی عابدی، احسان فلاحت‌پیشه، محسن حسن‌زاده و جمعی دیگر از هنرمندان و اصحاب رسانه، درطول اجرای این نمایش به تماشای این اثر پرداختند.

“جهان انزوا” نوشته‌ی نائومی والاس، برگردان فارسی رکسانا مهرافزون و با طراحی و کارگردانی رضا کوچک‌زاده، مردادماه ۱۳۹۵ در تالار انتظامی خانه‌ی هنرمندان ایران اجرا شد. امیر محمدی و محسن خدری بازیگران این نمایش بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *