دیدار اعضای ستاد برگزاری جشنواره تئاتر مهر کاشان با مدیر کل هنرهای نمایشی


اعضای ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از کمیته اطلاع رسانی و ارتباطات پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، در این جلسه شهرام کرمی با بیان اینکه در حالیکه سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محدود کردن جشنواره ها است و برگزاری تعدادی از جشنواره ها ضرورتی ندارد، گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ جشنواره تئاتری در طول کشور برگزار می شود و جشنواره تئاتر مهر کاشان نیز جزء جشنواره های با هویت کشور شناخته می شود .
وی با اشاره به اینکه جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از لحاظ ماهیت هنری در حال رشد کردن است و برگزاری پانزدهمین دوره ی آن اتفاق خوب و مبارکی است، افزود: این ظرفیت و پتانسیل در کاشان وجود دارد که جشنواره سراسری تئاتر مهر به صورت بین المللی برگزار شود و ما اعلام آمادگی می کنیم که در این زمینه  نیز کمک کنیم.
مدیر کل هنرهای نمایشی ، نقش جشنواره سراسری تئاتر مهر در روند تئاتر کشور را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: در دوره های گذشته این جشنواره اتفاقات خوبی رقم خورده و این رویدادی موثر است و برای همه ما اهمیت دارد که این برنامه در دوره پانزدهم به نحو احسن اجرا شود و انشااله کمک می کنیم این جشنواره به نحو خوبی انجام شود.
مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان‌ و رئیس ستاد برگزاری جشنواره نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند برگزاری در دوره های قبلی و در پانزدهمین دوره و ضمن قدردانی از همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این رویداد هنری، به رویکردهای اصلی جشنواره در حوزه اجتماع از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان اشاره کرد.
مرتضی والی زاده، ثبت جشنواره در تقویم جشنواره ها را مطرح کرد و گفت: انتظار می‌رود با ثبت ملی این جشنواره در تقویم رویدادهای فرهنگی هنری کشور  ونیز ثبت برند به نام شهر کاشان، موجبات استمرار هر چه پویاتر این حرکت و دلگرمی هنرمندان این عرصه فراهم شود.
دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان هم در این دیدار به بخش های مختلف این جشنواره  اشاره و گزارش کوتاهی از روند فعالیت‌های دبیرخانه در بخش‌های مختلف ارائه کرد و گفت: ما در این دوره از جشنواره اقدامات خوبی با همفکری شهردار کاشان و اعضای ستاد داشته ایم و تلاش کردیم  تا در کنار بخش های مختلف جشنواره، تمرکز ویژه ای روی آموزش علاقه مندان به هنر تئاتر داشته باشیم که خوشبختانه برگزاری “زنگ تئاتر” با مشارکت آموزش و پرورش کاشان برای آموزش دانش آموزان و اجرای کارهای هنری آن ها  در طول جشنواره یکی از موارد اضافه شده به پانزدهمین دوره جشنواره بود که با وجود ثبت نام از علاقه مندان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
خیام وقار کاشانی، بخش آشنایی با تئاتر ملل با اجرای ۳ اثر از کشورهای مختلف، اجرای ۳ اثر برگزیده در بخش مسابقه ی صحنه ای به مدت یک هفته در یکی از سالن های تئاتر تهران، تشکیل ۷ ورکشاپ تخصصی در طول جشنواره با حضور اساتید به نام، برگزاری ۲ سمینار با عناوین گردشگری رویداد با تکیه بر ظرفیت های جشنواره سراسری تئاتر مهر و همچنین سمینار اجلاس دبیران جشنواره های شهروندی کشور به منظور ایجاد تفاهم نامه و تبادلات و نیز چاپ ۴ عنوان نمایشنامه در ۲ جلد از نویسندگان کاشانی را به عنوان بخشی از برنامه های پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان عنوان کرد.
وی افزود: قطعا تامین بودجه برای برگزاری رویداد مهمی چون جشنواره تئاتر مهر یکی از مشکلات عمده‌ای است که با آن مواجه هستیم اما تلاش می کنیم با حمایت های مرکز هنرهای نمایشی تا این رویداد مهم در بهترین شرایط ممکن برگزار شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان هم در بخش پایانی این جلسه ضمن قدردانی از تلاش ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان گفت : خوشبختانه کار ارزشمندی در حال انجام است و اتفاقات خوبی در این چند دوره از جشنواره رقم خورده است .
میثم نمکی با اشاره به اینکه جشنواره سراسری تئاتر مهر با پشتوانه و همت شهرداری کاشان شکل گرفته و برای پانزدهمین دوره برگزار می شود، افزود: اگر چه شاید برگزاری این جشنواره از سوی شهرداری برای تعدادی از دوستان خوشایند نباشد ولی با کمال صداقت اعلام می کنیم با همه محدودیت هایی که برای شهرداری وجود دارد اگر این نهاد اجتماعی پای ثابت کارهای هنری نباشد، ما نمی توانیم شاهد برگزاری این قبیل برنامه ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *