راضیه برومند : “نمی خواهیم در مراسم داوود رشیدی غم حکمفرما باشد.”


داوود رشیدی صبح امروز ، ۵ شهریور ماه درگذشت . طی تماسی که خبرنگار تئاتر فستیوال با راضیه برومند ، خواهر احترام برومند داشت ، این هنرمند با تسلیت به خاطر درگذشت داوود رشیدی ، از فداکاری های احترام برومند و تصمیم مرضیه برومند برای نحوه ی ادامه ی جشنواره تئاتر عروسکی گفت .

تئاتر فستیوال

راضیه برومند با بیان اینکه همگی ما به خاطر از دست دادن داوود رشیدی ناراحت هستیم ، گفت : بسیار خوشحالم که خواهرم ، احترام برومند وفادارانه تا آخرین لحظه با فداکاری تمام و تحسین برانگیز از ایشان مواظبت کردند . داوود رشیدی تمام زندگی خواهرم بود و مانند گل از ایشان مواظبت کرد و الان لازم است که همه به او دلداری دهند به همین دلیل می گویم که مراسم ماتم برای ایشان گرفته نشود تا همه یادشان باشد که آقای رشیدی یک انسان خدمتگزار و کارگردان مولد ، مولف و انسان بزرگی بودند که هیچگاه از یادها نمی روند . من از این بایت خوشحال هستم که خواهرم سربلند بوده است. آقای رشیدی برای همه ی بچه های کوچک فامیل ، پدر دوم و بزرگ خانواده ی ما بودند ، او عاشق زندگی بود و من احساس می کنم بزرگمان را از دست داده ایم .

این هنرمند عرصه ی تئاتر عروسکی در مورد نحوه ی برگزاری ادامه ی جشنواره تئاتر عروسکی به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : طی صحبتی که با خواهرم مرضیه برومند داشتیم ، ستاد جشنواره منتظر دستور ایشان بودند که اگر ایشان بگویند جشنواره را متوقف کنند . ولی احترام برومند خواست که این کار را نکنند . از آنجایی که آقای رشیدی اصولا شخصیت بسیار شاد و فعالی بودند ، نمی خواهیم در مراسمی که برایشان برگزار می کنیم ، غم حکمفرما باشد بلکه می خواهیم این مراسم یادآوری باشد از عشق آقای رشیدی به ما ، به زندگی و شادی ها .

برومند در پایان گفت : به همین دلیل نمی خواهیم که هیچ مراسمی را با غم و اندوه برگزار کنیم . با آنکه همگی به دلیل فقدان ایشان متاثر هستیم ولی حتما اگر خود ایشان می توانستند به ما پیامی برسانند ، قطعا می گفتند که زندگی را متوقف نکنید و دلشان نمی خواست که مراسم غمگینی برایشان گرفته شود . روحیه ایشان این گونه بود و می خواهیم مراسمی که برای ایشان برگزار می شود تنها یادی از ایشان باشد . ایشان برای ما بزرگ بودند و شخصیت شان ماندگار است و می خواهیم جشنواره همراه با اجراهای خوب باشد نه فقط غم و اندوه .

۴ نظر ثبت شده است .

 1. تئاتری گفت:

  تسلیت به خانواده محترم برومند و رشیدی

 2. علی گفت:

  روحش شاد
  بازیگر توانا و با سوادی بود … در قلب ایرانی ها جا دارد

 3. از اهالی تئاتر گفت:

  ما تئاتر امروزمان را مدیون این عزیزان هستیم
  روحش شاد

 4. تئاتر سعدی گفت:

  نسلی تکرار نشدنی هستند

  داوود رشیدی علی نصیریان جمشید مشایخی محمد علی کشاورز عزت الله انتظامی …. کاش تا وقتی زنده هستند قدرشان رو بدونیم و از سوادشون استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *