رحمانیان «سینماهای من» را به روی صحنه می‌برد


محمد رحمانیان نمایش «سینماهای من» را برای اجرا در پردیس سینمایی «چارسو» آماده می‌کند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، محمد رحمانیان نمایش تازه‌اش را با بازی (بازیگران به ترتیب حروف الفبا): هومن برق‌نورد، علی تاجمیر، فرشته حسینی، اشکان خطیبی، معصومه رحمانی، حبیب رضایی، بهنوش طباطبایی، علی عمرانی، هانا کامکار، احسان کرمی، مهتاب نصیرپور، افشین هاشمی و … از سوم خرداد فقط به مدت ۱۰ شب به صحنه خواهد برد.

این هنرمند تئاتر در نوشتار کوتاهی درباره متن نمایش تازه‌اش عنوان می‌کند: «نمایش «سینماهای من» همان‌گونه که از نامش پیداست، نمایشی است درباره سینما. و نه فقط فیلم‌های سینما بلکه سالن‌های سینمایی که خاطرات فراوانی از آنها داریم… از سینماهایی که زمانی بودند و نیستند نظیر سینما «رادیوسیتی»، تا سینماهایی که چون ققنوس از خاکستر خود برخاستند، مانند سینما «کاپری» که پس از سوختن و بازسازی، در سال‌های پس از انقلاب با نام «بهمن» به کارِ خود ادامه داد… سینماهای تابستانی نظیر پشتِ بام سینما «دیانا»، و سینماهای ماشین‌رو که به درایوین سینما مشهور بودند و مشهورترینِ آنها در خیابان ونک بود…»

گروه «پرچین» پیش‌تر در روزهای پایانی اسفند ۹۳، نمایشنامه‌خوانی «شب سال نو» را در این پردیس سینمایی اجرا کرده بود و این دومین تجربه اجرایی این گروه در این مجموعه است.

بر اساس این خبر، عنوان این نمایش از مقاله‌ای به همین نام از آیدین آغداشلو به عاریت گرفته شده است؛ مقاله‌ای که پیش‌تر در شماره ۱۸۳ مجله فیلم به چاپ رسیده بود و به نوعی مسیر اصلی گروه را برای اجرای این نمایش هموار کرد.

پیانیست این نمایش سامان احتشامی است و مدیریت هنری بر عهده محسن شاه‌ابراهیمی است. پدیده جمال‌ها و علیرضا فولادشکن گروه کارگردانی هستند، اشکان خطیبی مجری طرح این نمایش است و احسان نقابت گرافیست و عکاس «سینماهای من». اسامی بقیه اعضای گروه در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *