رضا گوران : جشنواره تئاتر فجر اسیر نگاه تکراری داوران نشود .


 رضا گوران معتقد است: جشنواره تئاتر فجر برای قضاوت آثار نیازمند نظریات و نگاه‌های نو از سوی پیشکسوتان بوده و در زمینه انتخاب و داوری نیازمند همکاری با جوانان مستعد در این عرصه است.
 تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال ، این کارگردان تئاتر که در چندین دوره جشنواره تئاتر فجر حضور داشته ، در گفتگو با روابط عمومی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر افزود: متاسفانه هر جشنواره‌ای به مرور زمان در بخش داوری دچار دیدگاه‌های تکراری می‌شود و در همه این سال‌ها قضاوت آثار نمایشی با یک نگاه خاص جلو می‌رود که چنین رویدادی باید به طراوت و تازگی برسد.
وی ادامه داد: هیچ الزامی ندارد که همیشه در ترکیب هیات داوران هنرمندان پیشکسوت حضور داشته باشند بلکه باید از جوان‌های مستعد در این عرصه هم استفاده کرد تا نگاه آنان هم به این بخش اضافه شود. درواقع جشنواره نیازمند حضور پیشکسوتانی برای نقد آثار است که نگاهشان را به‌روز کرده باشند تا دیگر شاهد این روند تکراری نباشیم.
گوران با بیان اینکه باید برای رقابت با دیگر آثار بین‌المللی، امکانات موجود تئاتر خودمان را در نظر بگیریم، یادآوری کرد: در جشنواره‌های دوره قبل یکی از آثاری که در بخش بین‌الملل بهترین اجرا را داشت، نمایش «هملت» بود، اما برای رقابت با چنین آثاری باید حتما امکانات موجود در کشور خود را برای فعالیت در این عرصه در نظر گرفت.
کارگردان نمایش «شب آوازهایش را می‌خواند» با اشاره به تاثیر جشنواره در تئاتر کشورمان اضافه کرد: برگزاری جشنواره تئاتر فجر به مراتب همیشه تاثیرات مثبت خود را داشته و تا کنون توانسته راهی را  برای جوانان مستعد و فعال در این عرصه باز کند تا بیشتر شناخته شوند.
رضا گوران در پایان درباره بودجه جشنواره تئاتر فجر بیان کرد: بودجه جشنواره تئاتر فجر به اندازه تولید یک فیلم سینمایی هم نیست به همین منظور دولت نباید از لحاظ مالی  جشنواره تئاتر فجر را در این مسیر رها کند،‌ حمایت از تئاتر وظیفه دولت است.
سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می شود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *