«سالگشتگی» امیررضا کوهستانی در بیروت


نمایش «سالگشتگی» به کارگردانی امیررضا کوهستانی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ (آذرماه) در شهر بیروت در کشور لبنان روی صحنه می‌رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، گروه تئاتر «مهر» قصد دارد در روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه نوامبر ۲۰۱۵ (هفته پایانی آذرماه) نمایش «سالگشتگی» را در شهر بیروت روی صحنه ببرد. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی است و داستان آن در امتداد داستان نمایش «رقص روی لیوان‌ها» است که پیش از این توسط کوهستانی در سال ۸۰ و در تالار مولوی روی صحنه رفته بود.

حسن معجونی، مهین صدری، عبد آبست و بهدخت ولیان بازیگران نمایش «سالگشتگی» هستند که در سال ۹۲، در تالار شمس مؤسسه بین‌المللی اکو و در قالب اجرای عمومی روی صحنه رفت. این اثر نمایشی در سال جاری نیز در شهر شیراز اجرا شد.

امیررضا کوهستانی به عنوان شناخته شده‌ترین کارگردان جوان تئاتر ایران در عرصه بین‌المللی، نمایش «سالگشتگی» را در ایالات متحده آمریکا، سوئیس، هلند، آلمان، فرانسه و ایتالیا نیز به صحنه برده است.

وی با آثاری چون «ایوانف»، «در میان ابرها»، «۱۷ دی کجا بودی»، «کوآرتت»، «دیوار چهارم» و «شنیدن» در فستیوال‌های معتبر بین‌المللی حضور داشته است.

کوهستانی نیمه اول سال ۹۴ نمایش «شنیدن» را در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به صحنه برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *