با حضور مدیران و کارکنان مجموعه

سند راهبردی سازماندهی مجموعه تئاتر شهر رونمایی شد


«سند راهبردی سازماندهی مجموعه تئاتر شهر» با حضور مدیران و کارکنان واحدهای مختلف این مجموعه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی شد.

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر روز گذشته در جلسه‌ی تبیین سند راهبردی مجموعه تئاترشهر که با حضور کارکنان واحدهای مختلف این مجموعه برگزار شد، توضیح داد: طی ماه‌های گذشته مطالعه و پژوهش هدفمندی درزمینه آسیب‌شناسی مشکلات مجموعه انجام و جلسات و گفت‌وگوهای مفصلی برای تدوین سند راهبردی مجموعه تئاتر شهر با کارشناسان، کارکنان و هنرمندان انجام شد.
وی در ادامه گفت: مجموعه تئاتر شهر یکی از مهم‌ترین مجموعه های فرهنگی هنری کشورمان است که در ایام سال پذیرای بخش اعظمی از رویدادهای تئاتری کشور در بخش های اجرایی، پژوهشی، کارگاهی و جشنواره ای مرتبط با هنر نمایش است. همین موضوع در کنار بهره مندی از نیروهای متخصص و مجربی که در تمام واحدهای مختلف مجموعه حضور دارند شرایط را به گونه ای فراهم کرده که می توان بهترین و موثرترین اتفاقات را در این مجموعه رقم زد. با این حال مشکلات اساسی در ساختار تئاتر شهر موجب شده بود راهبری این مجموعه تنها به اداره ی یک ساختمان بدل شود.
مدیر مجموعه تئاتر شهر بیان کرد: تئاتر شهر مجموعه ای است که توان فوق العاده ارزشمندی در تمامی واحدهای هنری، فنی و پژوهشی دارد و ما در کمتر تالار نمایشی دیدیم که در آن چنین توان حرفه ای وجود داشته باشد. حتی اگر شما تمرکز بیشتری روی موضوع داشته باشید خواهید دید که بسیاری از تماشاخانه خصوصی کشور از قابلیت ها و توانمندی های نیروی انسانی این مجموعه برای بالابردن میزان بهره وری خود استفاده می کنند. همین شرایط نشان دهنده ی حضور یک گنجینه و نیروی مولد در مجموعه ای چون تئاتر شهر است. بر همین اساس سند راهبردی مجموعه تئاتر شهر تدوین شده تا نقطه آغازی بر دگرگونی های راهبردی در حوزه ی فعالیت های آن باشد.
اسدی گفت: در سندی که با نام «سند راهبردی سازماندهی تئاتر شهر» نامگذاری شده اهدافی در حوزه های برنامه و بودجه، سامان دهی سازمانی و نظام های تولید، توزیع و مصرف پروژه های اجرایی مدنظر قرار گرفته که در قالب ۱۳ بند به عنوان ماموریت لحاظ می شود که از آن جمله می توان به حرکت در مسیر توسعه پایدار با جذب گروه های توانا و مستعد تئاتری، پذیرش، تولید و ارائه آثار با کیفیت و حرفه ای و اجرایی با تکیه بر ارزش های ملی، دینی و بومی ایرانی، بهره گیری از ادبیات نمایشی غنی ایرانی و جهانی به عنوان زمینه تولید و عرضه آثار، انتخاب روزآمد پروژه های اجرایی و نمایشی بر اساس افق های تاریخی و هنری، ایجاد فرصت برای ملاقات میراث تاریخی تئاتر ایران در پروژه های اجرایی و پژوهشی، بهسازی ساختار سازمانی برای چابک سازی و بهره وری بیشتر از مقدورات و منابع سخت افزاری و نرم افزاری، بهسازی امکانات فنی و خدماتی تئاتر شهر، زمینه سازی آموزشی و پژوهشی، زمینه سازی عرصه گفت و گوی فعال میان هنرمندان، ایجاد عرصه تبادل در زمانی و همزمانی دانش و تجربه میان نسل های گوناگون، معرفی نسل تازه فعال به عرصه حرفه ای تئاتر، معرفی دستاوردهای روشی و دانشی هنرمندان تئاتر و ارتباط موثر با حوزه های دانشگاهی در تبادل دانش روز تئاتر اشاره کرد.
وی در پایان صحبت های خود ابراز امیدواری کرد که با همت تمامی کارکنان مجموعه تئاتر شهر و هنرمندان عرصه تئاتر و فعالان سختکوش رسانه ای شرایط بهتری در این مجموعه ایجاد شود تا مخاطبان بتوانند در یک وضعیت مطلوب و ساختارمند فضای جدیدی را در تئاتر شهر تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *