سنگلج تحت تاثیر استعفای مدیران تئاتری


تماشاخانه سنگلج که از معدود سالن‌های تئاتر ایران است طی ۲ ماه اخیر به دلیل اینکه رئیس تماشاخانه و مدیر روابط عمومی آن به ترتیب به مجموعه تئاتر شهر و اداره‌کل هنرهای نمایشی منتقل شدند، بدون رئیس و مدیر روابط عمومی فعالیت می‌کند.

sangLaj

به گزارش تئاتر فستیوال ، این روزها بازار استعفا و نقل و انتقالات در تئاتر ایران رو به گرم شدن و داغی است. استعفاهای رئیس مجموعه تئاتر شهر، دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، مدیر روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی و مدیر روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر به هر دلیلی که باشد، نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

این استعفاها علاوه بر اینکه فضای مناسبی برای تئاتر و هنرمندان آن ایجاد نکرده، وضعیت تماشاخانه سنگلج را هم تحت تأثیر خود قرار داده است. تماشاخانه سنگلج به عنوان یکی از قدیمی‌ترین سالن‌های تئاتری ایران که خاستگاه تئاتر ملی و ایرانی است، تحت تأثیر استعفای مدیران تئاتری قرار گرفته است.

پریسا مقتدی که به عنوان معاون اجرایی مجموعه تئاتر شهر طی سال‌های گذشته فعالیت می‌کرد، اواخر سال ۹۲ به عنوان رئیس تماشاخانه سنگلج منصوب شد و بعد از تعطیلات نوروز ۹۳ بود که عباس غفاری نیز به عنوان مدیر روابط عمومی این مکان تئاتری انتخاب و معرفی شد.

هنوز مدت زمان زیادی از انتصاب این ۲ مدیر در تماشاخانه سنگلج نگذشته بود و برنامه‌های این ۲ مدیر که در تنها نشست رسانه‌ای آن‌ها مطرح شد جامه عمل به تن نکرده بود که با تصمیم حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی پریسا مقتدی رئیس مجموعه تئاتر شهر شد و عباس غفاری نیز مدیریت روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی را بر عهده گرفت.

این جابجایی بعد از استعفای اتابک نادری از ریاست مجموعه تئاتر شهر و پیمان شریعتی از مدیریت روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی انجام شد و نکته قابل توجه این است که با رفتن رئیس و مدیر روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، مدیرانی جدیدی جایگزین آنها نشده‌اند.

با مطرح شدن استعفای مدیر روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر و توجه به اینکه چه کسی قرار است جایگزین این مدیر تئاتری شود، این سؤال مطرح می‌شود که چرا خالی بودن جای رئیس تماشاخانه سنگلج و مدیر روابط عمومی این سالن تئاتری همچنان خالی مانده و مدیران تئاتری به این جاهای خالی توجهی نمی‌کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *