معرفی سه نمایش خارجی جشنواره تئاتر عروسکی


نمایش‌های «شیرین»، «سفر اعجاب انگیز» و «فلوت زن سحر آمیز» از جمله نمایش‌هایی هستند که در بخش بین‌الملل شانزدهمین جشنواره بین‌المللی عروسکی تهران مبارک اجرا می‌شوند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش «شیرین» نوشته و کار کاوه آیریک محصول کشور افغانستان است که با تکنیک عروسک سایه به صحنه می‌رود. این نمایش برگرفته از یک داستان فولکلور افغانی و درباره زنی به نام شیرین است که به نوعی به عنوان اسطوره مقاومت در افغاستان محسوب می‌شود. گروه مخاطبان این نمایش خانواده‌ها هستند.

کشور آلمان نیز با نمایش «سفر اعجاب انگیز» در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر عروسکی حضور دارد. این نمایش کاری از کمپانی تئاتر «چرخ پنجم است» که در اصل یک گروه روسی هستند که در سن‌پترزبورگ آموزش دیده‌اند اما به مدت ۱۵ سال است در آلمان فعالیت می‌کنند. این کمپانی در زمینه عروسکی ماریونت (نخی) فعال است.

نمایش «سفر اعجاب انگیز»   که نوشته و کار الیزاوتا سالیر ویژه خانواده‌ها به صحنه می‌رود. شکل اجرای این اثر نمایشی به این صورت است که فرهنگ‌های مختلف در قالب نمایش‌های حرکتی ۳ تا ۵ دقیقه‌ای معرفی می‌شوند.

گروه چک نیز با نمایش «فلوت زن سحرآمیز» نوشته و کار نوری ساوا دیگر میهمان خارجی این دوره از جشنواره است. این نمایش نیز برای خانواده‌ها و با استفاده از شیوه متفاوتی از تکنیک سایه اجرا می‌شود. داستان این نمایش که برگرفته از داستان مشهور فلوت زن است، درباره مردی است که وارد شهری می‌شود و با نوای فلوتش بچه‌ها را گول می‌زند. این نمایش فقط دو اجرا در اولین روز جشنواره دارد.

شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهرویور ماه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *