به بهانه سومین سال درگذشت مصطفی عبداللهی

ویژه نامه گرامیداشت مصطفی عبداللهی


سه سال از درگذشت مصطفی عبداللهی کارگردان و بازیگر بزرگ تئاتر می گذرد .

در این سه سال ، تئاتر ما روزهای متفاوتی را پشت سر گذاشته است و ما هر روز نبودِ این هنرمند عزیز را بیش از پیش احساس می کنیم ، چرا که فرد تاثیرگذاری چون او را در تئاتر ایران نمی توان به سادگی فراموش کرد  . 

مصطفی عبداللهی کسی بود که تا آخرین نفس چه در جنگ با بیماری و چه در صحنه تئاتر محکم ایستاد و لحظه ای ناامید نشد .  

وی سال ۱۳۴۹ گروه تئا‌تر کوچه شهر بروجرد را تاسیس کرد  و فعالیت هنری خود را از این شهر آغاز نمود . در نمایش‌های مختلفی همچون “گوریل پشمالو”، “یادگار زریران”، “از پشت شیشه‌ها”، “خط عشق”، “کبودان و اسفندیار” به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشت و “در اعماق ” آخرین نمایش به کارگردانی وی بود که در دوره اجرای این نمایش در سالن اصلی تئاتر شهر ، صبح روز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ پس از سال ها مردانه جنگیدن با بیماری سرطان ، ما را ترک کرد  .

تئاتر فستیوال در آن سال و پیش از درگذشت ایشان، ویژه نامه ای با نام ” برگزیدۀ چهار دهه تئاتر ایران ”را به بهانه اجرای نمایش “دراعماق” و  گرامیداشت مصطفی عبداللهی تهیه و منتشر کرد ، اکنون این ویژه نامه را به بهانه سومین سالگرد درگذشت این هنرمند بازنشر می دهیم .

در این ویژه نامه هنرمندانی همچون اکبر زنجانپور اکبر زنجانپور ، ایرج راد، مهدی شفیعی، هادی مرزبان، امیر عباس توفیقی، کاظم هژیر آزاد، محمد پورحسن، میکائیل شهرستانی، سیامک حلمی، بهزاد فراهانی، شهین علیزاده، اصغر همت، ناهید مسلمی، حسین محب اهری ، مریم کاظمی، رضا فیاضی، محسن حسینی، محمد ساربان ، سیروس همتی، علی زرینی ، محمدجواد حبیبی، حسین رحیمی، نسیم افشارپور و محمد یوسفی به یاد این هنرمند بزرگ یادداشت هایی برای ما نوشته اند که می توانید در ویژه نامه ” برگزیدۀ چهار دهه تئاتر ایران ” بخوانید .

 

برای دریافت ویژه نامه  اینجا  را کلیک کنید .

 

تئاتر فستیوال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *