سومین پژوهش رادی شناسی برگزار می شود


سومین همایش پژوهشی رادی‌شناسی، روز یکشنبه اول تیر‌ماه توسط بنیاد اکبر ردای  در تالار کنفرانس مجموعه‌ تئاتر شهر برگزار‌ می‌شود.

رادی شناسی

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی بنیاد اکبر رادی، در این همایش ۹ مقاله از ۹ پژوهشگر در دو بخش استادان و دانش‌ آموخته‌گان ارائه‌می‌شود. در بخش استادان دکتر قطب‌الدین صادقی مقاله ای با عنوان رابطه‌ بین متون آثار رادی و اجرا‌های صحنه‌ای، دکتر بهرام جلالی‌پور با عنوان بررسی «نمایش‌نامه‌ از پشت شیشه‌ها» و ساختار دو قطبی آن و دکتر بهروز محمودی بختیاری با عنوان کارکردها، موضوعات و عوامل مؤثر در نمایش‌نامه‌ «شب روی سنگفرش خیس» به ایراد سخن می‌پردازند.

در بخش دانش ‌آموختگان، سپیده سامی با عنوان بررسی تقابل گفتمان‌های مسلط و مقاوم در سه اثر اکبر رادی، فهیمه زاهدی با عنوان بازتاب شرایط سیاسی اجتماعی در آثار اکبر رادی، مونا محمودزاده با عنوان  باختین، مونوفونی و اکبر رادی، سلما رفیعی با عنوان بررسی شخصیت پدر در آثار رادی، محمدرضا آزاد با عنوان عیاری در آثار رادی و الهام باقری با عنوان روایت‌شناسی نمایشنامه‌ «خانمچه و مهتابی» با تکیه بر دیدگاه ژرار ژنت، مقالات خود را ارائه می ‌کنند.

اعضای هیئت علمی سومین همایش پژوهشی رادی‌شناسی دکتر فریندخت زاهدی، دکتر عطاالله کوپال و بهزاد صدیقی هستند. این همایش از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز یادشده با حضور پژوهشگران، استادان و صاحب‌نظران ادبیات نمایشی و تئاتر و نیز همه‌‌ علاقمندان به دبیری دکتر فریندخت زاهدی برگزارمی‌شود.

لازم به یادآوری است ورود در این همایش برای عموم علاقمندان و دانشجویان آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *